הרפתקה דוט קום

14 בספטמבר 2011 YO כבר נכנס מקליפורניה למקסיקו.

הקטע הארצוהבריתי

מסתיים עוד מעט

יואב ממשיך ברכיבה מאוששת לאורך קו החוף המערבי ויש גם עזרה מחבר ותיק של הבלוג הזה.

IMG_0129.JPG


הצג את הוראות הגעה אל san diego ca במפה גדולה יותר

כתבה 3

בתום החלק הראשון של המסע, מאלסקה דרך קנדה (יוקון ויה בריטיש קולומביה), לעבר מבואת סיאטל, אני מתחיל להתרגל לכך שבתקופה הקרובה, ישבני יהווה חלק אינטגרלי מכס מושב האופנוע. כן, זה נשמע בתחילה כמליצי משהוא, אך בחלוף אלפי מיילים. מאות ביום ולאורך שבועות. מצאתי שאני מבלה על האופנוע יותר משאני מבלה על כפות רגלי. כך שאין אלה רק המרחקים, או הריחוק. זה מצב פיסי הדורש השלמה נפשית עמוקה ומעבָר תפיסתי.
הכניסה לארה"ב, היא מבחינתי מעבָר לשלב חדש. בשלב זה של המסע אני אחצה מצפון לדרום, מסיאטל בצפון מדינות וושינגטון דרך אורגון וקליפורניה, עד לסאן-דייגו ומשם לעבר הגבול עם מקסיקו בטיחואנה.
מסתבר, כי אמריקה זה "אמריקה". החיים לכאורה נוחים. כאשר אתה מגיע לשם כתייר רגיל, אפילו כמה פעמים אתה מקבל פרספקטיבה. אך כשמגיעים יחפים (כלומר על אופנוע) וחשים בכל ניואנס וכל משב קל של מנהגים ותרבות, הפרסקטיבה הופכת לתובנה. חברים יקרים; לאמריקאים יש הרבה מעלות אך כמו כולנו…גם חסרונות לא פשוטים (לפחות, באמות המידה שלי). המחלה הראשונה והעיקרית שלהם קשורה אני מניח לסינדרום נפשי/צרכני. הם נמצאים כל היום, כל יום. במין אמוק של קניות. רוכשים הרבה יותר ממה שהם באמת צריכים. תופעה שקשה להסתיר אותה. כי מה לעשות… "אני קונה וכולם צריכים לראות את זה…" למשל, בכמה עצירות בשכונות בצפון מדינת וושינגטון, שמתי לב לתופעת "התפקעות הרכוש". מתוך שיחות, הבנתי כי אנשים רוכשים חפצים מעבר ליכולתם להכיל בביתם הצנוע וכשאין להם מקום בבית, הם אוספים ואוגרים את הדברים בסטורג' (אחסנה) – עכשיו תבינו – אנשים רוכשים RV (קראוון) ב- 50-100 אלף דולר, כדי שישמש אותם למקסימום – חודש חופשה בשנה ואז הם מאפסנים אותו ב- 500 דולר לחודש עד לשנה הבאה. כאשר במידה ואתה רוכש משומש, אז החדש מאבד מערכו בערך 20% בשנה. כאשר אני שואל אותם מדוע הם לא שוכרים? הם פשוט אינם מבינים את השאלה. מגלגלים עיניים ואומרים שכל עוד אני יכול, כלומר כרטיס האשראי שלי מאשר את העיסקה, אז הולכים על זה. וכך פגשתי את ידידינו השמנמן מהכתבה הקודמת שיש לו בבית 3 אופנועים. 2 סירות קטנות ו- 3 מכוניות ו…יש רק 2 בעלי רשיונות נהיגה בבית! והבן אדם ממש לא נחשב עשיר. לחלוטין ממוצע.

וכן, הם אוהבים את זה בגדול … המילה לתאר בה את התרבות האמריקאית, לפי ההבחנה שלהם עצמם, זו המילה :גדול. חשבתי לחסוך קצת וכאשר הבחור הציע לי שנחלוק חדר, קפצתי על ההצעה – טעות!!! מסתבר שהבחור אינו נוחר.  הוא פשוט מגדיר את המונח מחדש. כך שהתחושה שלי היתה, שאני בלב אזור תעשייה שוקק ..ולא תעשיית היי-טק. בקיצור, את הלילה הזה העברתי בחוץ, ליד החדר באוהל שהקמתי. למחרת, רכבנו לאיזור תעשיה באחד המפרצים באיזור ושינגטון, שבו מעשנים דגי סלמון.
החלטתי לא להכנס לסיאטל, עיר שדורשת השקעת זמן של ממש, כדי ליהנות מכל הפיתויים. ואני בדרך להרפתקה רכובה דרומה.. נסיעה קצרה על i5 הבהירה לי, שלרכוב על כביש מהיר, עם 4-5 נתיבים בהם כולם טסים, זו לא חוויה – זה סתם סיכון. אז ירדתי לעבר המעבורת (זולה מאוד: 5$ ) שהנחיתה אותי על כביש שבאמת נחשב לאחד היפים בעולם. כביש 101 דרומה מכאן, הוא מתמזג עם כביש 1. זוהי דרך מדהימה. מלווה את קו החוף על מפרציו, מצוקיו והעיירות הקטנות הצמודות לעיקולים וליערות העבותים, הנמשכים מזרחה אל תוך היבשת.
הדרכים ממש מדהימות. פה ושם זרוקים סלעי ענק כאיים זעירים, כמה מאות מטרים מהחוף ובהם מקננות ציפורי ים בלהקות ענק – אין מילים. אמנם קצת גשום, אבל הרבה יותר טוב מהצפון הנוטף וזורם ללא הפסק.

אין ספק שהכביש מצדיק את המוניטין שלו כ"חובה" בקרב רוכבים ומטיילים. הדרך חוצה את אורגון ומגיעה אל יערות עצי הענק של צפון קליפורניה. עצי הרדווד REDWOOD.
שינה באוהל תחת עצי הענק. כמובן עם מרשמלו, שילד אמריקאי כיבד אותי בהם, לאחר שהוריו איימו להחזירו הביתה במידה והוא ישוחח עם זרים. ה"זר" הסביר להורים מה מעשיו בסביבה. הללו לא חשבו שניה והזמינו את ה"זר" לברקביקיו משובח, כולל כמה בירות לתפארת מדינת ….חלם. החיים הם אמריקה.

IMG_0128.JPG
לאחר עוד כמה מאות ק"מ – מי סופר – אני מגיע לסנטה מוניקה – מקום מדהים! אני מגיע בידיעה, שאני חייב להחליף את הצמיג האחורי, שחריציו נשחקו וזמנו חלף – לצערי. הגעתי בסביבות 5 אחה"צ, ביום שישי – שזה אומר; שבת ראשון, בהם לא ממש עובדים; בעייה. המשכתי לרכוב על הכביש ופתאום אני רואה אדם רכוב על KLR זהה לשלי, רק קצת יותר ישן. אני בחוצפה ישראלית. צופר לו ושאל היכן ניתן לרכוש צמיג באזור? והוא מספר כי לאחרונה רכש אופנוע ימאהה חדש (בתשלומים כמובן) ויש לו צמיג אחורי חדש באריזה, שהוא הזמין, אבל לא מתכוון להתקין על אופנועו. הוא סימן לי לרכוב בעקבותיו ואני – בחשש מה, נוסע. הוא מוביל אותי אל ביתו. מסתבר שהבחור באמת אדם מדהים. גרוש +2, מורה לביולוגיה. התלהב מהמסע שלי והסכים למכור לי את הצמיג שרכש ב- 75$ באינטרנט, ב- 40 בלבד, שזה אחלה מחיר. ודאי שלקחתי. נכון, התקנה זה עוד 40 אבל שווה. (לפחות לי).

באותו יום יצאנו לטיול אופנועים על הכביש המקביל לחוף ושם ראינו מחזה שראיתי פעם בטלוויזיה: ציפורי ים, שחפים ושקנאים אפורים, צוללים לעבר להקות דגיגים שהתקבצו בסמוך לחוף.

המסע כמובן המשיך לכיוון סנטה-ברברה, שגם היא נראית לא רע, אך מלוקקת באופן מוגזם. כמו גלידת צבעי פסטל נמסה. כך לפחות היתה התחושה שלי.
התקרבתי לסן-פרנסיסקו ולאחר מעבר מהיר של גשר-הזהב הידוע הרטוב ו…היקר. (מה זה צריך להיות? 7 דולר מעבר!) בהמשך חציתי את לוס-אנג'לס ממזרח מבלי להכנס אליה ממש והגעתי לסן-דייגו. שם פגשתי את דן טופ, שעזר גם ליוני (ששידך בינינו) כשעבר בסן-דייגו לפני שנתיים. איש שמקדיש את מרצו וזמנו הפנוי לעזור במידע, למי שמבקש לחצות את האיזור בכיוון מקסיקו ואמריקה הלטינית. הוא עזר לי למצוא צמיג קדמי (מצלר) והעמיד לרשותי באדיבותו, את החניה/מוסך הפרטי בביתו, לביצוע טקס החלפת השמנים – מזל שבדגם הזה שלי, מחליפים שמן רק כל 6 אלף ולא כמו בדגם הקודם כל 1.5 אלף. מסאן דייגו, אמשיך דרומה לכיוון טיחואנה מקסיקו.

IMG_0177.JPG

דן טופ (טופולסקי) המלאך שלנו בסן דייגו.

אני חייב מספר מילים על המסע כחוויה – אז זהו. הדבר אינו קל. אינו פשוט. רכיבה במדינות שונות, כאשר לפעמים חוקי הדרך שונים – לא דרמטית אבל ההבדל הקטן מקשה לפעמים. מאוד חשוב לדעת מה המדיניות לנסיעה בנתיב שמאלי או מעבר בכבישי אגרה או זכות קדימה וכו'. ולא פחות חשוב, רכיבה של הרבה מאוד קילומטרים ביום. לפעמים, אני נהנה מעצם הרכיבה. לפעמים מהנופים. כמובן מהשירה שלי לעצמי בתוך הקסדה, אשר גם כך אזני פקוקים באטמים. אך לפעמים, יש אפילו כאב פיזי. כמובן, כאשר אני עושה את הכל לבד – יש בזה תחושה של הישג משהוא. אבל שתדעו, שאתם חברי, משפחתי וקוראי הדיווחים, ממש חלק מהמסע. אתם שם. אך מאד איתי כאן. כמעט בכל קלומטר …או מאה. מי סופר.
נתראה בכתבה הבאה – מקסיקו .

—————————————————————————————————————————————-

ערך-יוני. כל הזכויות C לסיפור ולצילומים שמורות ליואב דולב

—————————————————————————————————————————————-

מאת: יוני   ·   קטגוריות: כללי     הדפס פוסט

יש 10 תגובות על הפוסט “YO כבר נכנס מקליפורניה למקסיקו.”

 1. תגובה מאת יאיר חסיד ביום 14 ספט 2011 בשעה 23:53

  יואב השובב.
  עברו למעלה משבועיים מאז הפוסט האחרון,
  ואני כבר התחלתי להתגעגע וגם לדאוג.
  אך אתה כמו גדול ממשיך את מורשת בן שלום,
  ואנחנו כמו תמיד עוקבים, מפגנים ונהנים
  מתאוריך את אורחות החיים ומתמונותיך היפות והמשקפות.
  יואב, אצלי התחיל כבר קטיף הרימונים, וזה כייף וגם טעים.
  ואצלך, בטח לא מפסיקים הריגושים מכל יום שמגיע ומיום שחולף.
  עוד רחוקה הדרך לסיום – אתה והאופנוע, זה חתיכת דו קיום.
  תהנה יואב, תהנה.
  איתך לאורך כל הדרך, יאיר.

 2. תגובה מאת ערן שביט ביום 15 ספט 2011 בשעה 3:19

  יואב היקר שלום
  תודה על השיתוף במסע שלך, אני מזדהה מאוד עם התחושות והמחשבות שארצות הברית גרמה לך.
  ובהחלט המפגשים הקטנים או הגדולים עם האנשים שבדרך עשו עבורי את המסעות יותר מהנופים.
  אם אפשר לעזור לך במשהו שקשור למקסיקו אז רק תגיד ובשמחה. אני גר במקסיקו סיטי בתקופת החגים אהיה בארץ אבל אם אתה צריך מידע או עזרה כלשהי אז בשמחה.
  תסע בזהירות
  ד"ש
  ערן

 3. תגובה מאת Shlomo Laniado ביום 15 ספט 2011 בשעה 8:11

  Yoav Shalom
  My Name is Shlomo I live in Vancouver BC
  I own a 2001 KLR650 and just love it
  Did not have a chance to do long distance trips yet, but planing to
  In Any case, there is wealth of inforamtion about this bike and some hundreds of dedicated websites and forums that covers any t issue to do with KLR's
  If you are interested I can forward some info to you and during your trip should you need any remote help drop me an email I'll be happy to help
  Good luck with the rest of your adventure
  Take good care
  Best,
  Shlomo

 4. תגובה מאת יואב ביום 18 ספט 2011 בשעה 21:12

  היי ערן

  ראשית הרבה תודה על הכל , עברתי את מקסיקו לפני מספר ימים , הייתי שמח לבקר אותך אבל אני מנסה לא לעשות שני דברים במסע הזה :
  1. להמנע לחלוטין מכניסה לערים גדולות (ומקסיקו סיטי ) זה חתיכת חוויה עבור יליד מדינה קטנה כמו ישראל . אמרו לי שגרים שם 15 מיליון
  2. להמנע מנהיגה בשעות החשיכה

  אז שוב הרבה תודה – באמת הרבה תודה 🙂

  ממני
  יואב

 5. תגובה מאת יואב ביום 18 ספט 2011 בשעה 21:15

  Dear Shlomo
  Thanks – I have the klr 08-09 book with me

  Thanks so much
  Yours
  Yoav

 6. תגובה מאת יואב ביום 18 ספט 2011 בשעה 21:16

  יאיר היי

  המון תודה ,
  אשמח מאוד להתכבד בקצת רימונים לכשאגיע לישראל

  המון תודה על הכל !!!

  יואב

 7. תגובה מאת יאיר חסיד ביום 21 ספט 2011 בשעה 8:45

  יואב יקיר המדור!
  בין תאור המסע והתמונות,
  ספר לנו מעט על עצמך, אין מה לעשות, אנחנו כמו משפחה קטנה.
  ואנחנו תמיד נשאר ישראלים באשר נהיה.
  בירכת שנה טובה, ומסע טוב.
  ממני, המלווה אותך לאורך כל הדרך,
  יאיר.

 8. תגובה מאת William Angel ביום 22 ספט 2011 בשעה 10:03

  אני מבולבל ומסוקרן של מי הטעויות של יואב או יוני?
  אתם כותנים שהיגעתה לסנתה מוניקה ומשם לסנתה ברברה
  ומשם לסן פרנסיסקו?מי שמקיר את הדרך שאתה עובר יחשוב שאתה נוסע צפונה.
  ארגנטינה ידידי היקר נמצאת בדרום דרום אמריקה.
  בבקשה לתקן. מאחל לך דרך צלך מענינת בטוחה.William Angel

 9. תגובה מאת דודו כהן ביום 26 ספט 2011 בשעה 22:17

  יואב היקר שלום,
  ד"ש שלום חמה!!!
  נהנה לקרוא את ההרפתקה.
  ניפגש בארץ.
  שנה טובה חבר יקר.
  דודו

 10. תגובה מאת מנחם זינגר ביום 05 אוק 2011 בשעה 20:58

  שלום למר טייל,

  זהו מטיילים אז שוכחים את החברים, לא יכולת לכתוב משהו
  נראה לי שאתה מבלה טוב
  סע בזהירות ושמור על עצמך, נשמח אם תראה לנו את זיו פניך
  אצלנו הכל טוב
  תענה פה אם בא לך ובודאי כשתחזור
  בהצלחה

Trackback URI | Comments RSS

הוסף תגובה