הרפתקה דוט קום

12 בפברואר 2009 אודות

אז מה כל האתר הזה?

אתר/בלוג זה הוקם בשנת 2009 כדי ללוות מסע אופנוע אליו יצאתי במאי באותה שנה. לבד, מפרודו ביי אלסקה ועד לאוסואייה בדרום ארגנטינה. (הסמלים שעיצבתי לקראתו, נמצאים בראש האתר – עברית משמאל ומימין אנגלית, שהיו גם מדבקות אותן חילקתי לאורך הדרך) המסע נמשך 6 חודשים. מאז חזרתי לארץ בדצמבר 2009, בידיעה שהמסע הבא הוא רק עניין של התארגנות ובוודאי עלי להמשיך בחיי עם משפחתי הנהדרת. החלטתי בינתיים -עד להתגבשות המסע לאפריקה – להמשיך לממן את תחזוקת האתר מכיסי (כמה מאות $ בשנה) ולהפוך אותו לנקודת מפגש בין מממשי חלומות הרפתקה באשר הם. מארח את סיפוריהם כאן. יש הכותבים בעברית ויש באנגלית. במידת הצורך, אני מתרגם, עורך ומחבר קישורים רלוונטיים או מפות.

ביולי 2016 לאחר מספר חודשי הכנה, ארזתי את האופנוע שלי -מודל 2006 על 120 אלף הק"מ שכבר עשה – ושלחתי אותו בדרך האויר לאדיס-אבבה אתיופיה. מאדיס אבבה נאלצתי להוביל את האופנוע על גבי משאית מפאת תקלה טכנית – עד לניירובי, שם הוא תוקן ובהמשך רכבתי לאוגנדה, רואנדה, טנזניה, זמביה, בוצואנה ודרום אפריקה. בבוצואנה נשברה רגלי השמאלית אך המשכתי עד לקצה המסע בקייפ אגולהס הנקודה הדרומית ביבשת אפריקה. בתום המסע שלחתי האופנוע בדרך הים הביתה.

גם באפריקה פגשתי לאורך המסלול אנשים נפלאים, טובי לב ואנושיים. שהוכיחו לי שוב ושוב כי קארמה טובה שבאה מעומק הלב היא המתכון העליון לקיומנו כבני אדם כאן על הכוכבון הפצפון הזה. אני ממשיך בשמחה בתחזוקת האתר הזה שכבר כולל סיפורי מסעותיהם הרכובים של עשרות רוכבות ורוכבים שהסכימו לחלוק ולשתף את סיפור המסע האישי שלהם וחוכמת הדרך שאספו בקצווי עולם. אני משתדל לשמור על קשר אישי רצוף עם כל הכותבים וגאה בתרומתם לקהילת הרוכבים החולמים והמגשימים משהו יוצא דופן. אין עוד קבוצה כזו בארץ ולא בעולם, אני מודה להם על כך. 

* כשתכננתי את מסעי הראשון שלי ב-2009 הבנתי כי אני הישראלי הראשון המאתגר את המסלול הספציפי הזה וראיתי כי יש מעט מאד מידע ועזרה תכל'ס על איך מתכננים ושורדים מסע שכזה – בוודאי מנקודת מבט ישראלית ובעברית. אז בנוסף לאתר הזה, בשנת 2014 הקמנו קבוצת ווצאפ ובה חברים רוב הרוכבים שכתבו באתר זה. מטרת הקבוצה – מעבר להיותה מוקד של קשר חברי רצוף בינינו, היא להוות גורם תומך ומסייע למי שרוצים לקיים מסע אופנוע משלהם בעולם. אם יש בנפשכם לקיים מסע שכזה אנא צרו קשר איתי ואשמח לחבר ביניכם לבין מי שעבר את המסלול אותו אתם מתכננים לחניכה ועזרה תכל"ס.

תודה, יוני בן שלום

 

yoni

מי אני?

כאמור שמי יוני בן-שלום, יליד 1950 נשוי לגלי, יועצת אירגונית הורים לשלוש בנות ומשנת 2014 גם סב לאלה ולליאו ומינואר 2018 סב גם לניקו הקטנה וביולי 2019 זכיתי בנכדה נוספת: זואי. אני בוגר "בצלאל" במקצועי מעצב, מאייר, צייר ופרסומאי. מרצה לחשיבה יצירתית במשך 25 השנים האחרונות. סיימתי את שירותי הצבאי בדרגת רס"ן ביחידת שדה מובחרת. עוסק בספורט אתגרי כבר מעל 30 שנה. מאחורי עשרות מירוצי סיבולת ו-18 מרתונים מלאים. ברשותי רשיון סקיפר ומבלה לעיתים בחתירת קיאקים ימיים. הייתי מראשוני הספורטאים בתחום הגלישה האוירית בישראל. על הדרך השקעתי בקורס צילום בבי"ס "גליץ", בקורס כתיבת שירה של קבוצת "הליקון" ובקורס שפים מקצועי בבי"ס "דנון" בתל אביב.

כמי שניהל את הפרסום והמיתוג של לנד-רובר בישראל במשך 14 שנה, מילאתי תפקיד מרכזי בהשקת והנחלת תרבות רכבי השטח בארץ. אני רוכב על אופנועי ספורט ושטח זה עשרות שנים ופעיל בסצנת רכיבות השטח (הלא תחרותי) בארץ. יזמתי וביצעתי עשרות טיולי אופנועים בארץ ובעולם. החל במסגרות גדולות וכלה ברכיבות בדד ארוכות טווח. אני רוכב על אופנוע גדול וחזק, המסוגל לעמוד בתנאי רכיבה קשים וארוכים.

מאת: יוני     הדפס עמוד

אין אפשרות להגיב.

Trackback URI |