הרפתקה דוט קום

12 ביולי 2021 תרומה להרפתקאה

 

בשנת 2009 יצאתי לממש חלום ענק. לרכוב סולו על אופנוע לאורך כל האמריקות ממפרץ פרודו בצפון אלסקה ועד לעיר אושואייה בדרום ארגנטינה. המסע נמשך 7 חודשים.
לאורכו של המסע העלתי בלוג בו סיפרתי בזמן אמת את העובר עלי וזכיתי לשיתוף מעקב ועדכון באתר החדשות הפופולרי Ynet אחת לשבוע מה שהביא להתלהבות להתעניינות אדירה וליצירת קהילה עוקבת. ברובה מפרגנת.
החשיפה יצרה חברויות וקשרים עם הרבה גברים חולמים ונשים חולמות. בשובי לארץ נעניתי ללא היסוס לכל בקשה להיפגש ולשתף בטיפים והנחיות איך להוציא לפועל פרוייקט מורכב שכזה.
בהמשך הפכתי את בלוג המסע שלי, לסוג של מרכז השראה וסיפורי מסע לעשרות רוכבים ורוכבות שהחלו להכיר זה את זה, לסייע ולהוסיף ידע טרי מניסיונם ברכיבות במסלולים מרתקים ברחבי העולם.
לאט לאט הבנו שאנחנו קהילה ייחודית המרכזת נסיון וחוכמת דרך שלא ניתן להשיג בשום מקום אחר בעולם הפיסי והוירטואלי.
זכות הקיום של האתר שייכת לעשרות חברים שכותבים, מצלמים ושולחים אלי. אני עורך, מתרגם, מכניס קישורים רלבנטיים ומעלה לבלוג ״הרפתקה״, ניתן למצוא בו סיפורי מסעות במסלולים קלאסיים כמו דרך המשי, מזרח ומערב אפריקה. סביב אוסטרליה, טסמניה וניו זילנד. פאן אמריקה, דרום מזרח אסיה, אירופה ועוד.
עד היום יש כבר ארבעה שהקיפו את העולם סולו רכובים על אופנוע – יצאו למזרח ושבו ממערב.

מהר מאד היה ברור לכולנו כי יש טעם להיפגש ולהכיר זה את זה. ומאז 2009 ועד היום קיימנו כבר 8 מפגשים כאלה בהם רוכבים סיפרו על מסעותיהם וכולנו הבענו הערכה ותודה למיוחדים ולפורצי הדרך שבינינו וחילקנו גביעים למקיפי-עולם. בנוסף החלטנו לבטא תשומת לב ולהביע תודה לגורמים כמו מכונאים, אנשי עזרה ראשונה ופקידים בשרשרת הביורוקרטית – שנכחו סביב ההכנות וקיום מסעות רכובים – אשר לדעתנו תרמו תורמים מעבר למתבקש מעיסוקם.
בשנת 2015 הקמנו (כמתבקש) קבוצת ווצאפ שמטרתה; פירגון הדדי, חלוקת ידע ללא תמורה בזמן אמת, ובעיקר סיוע ישיר למי שרוצים לצאת למסע רכוב משלהם. אנחנו חונכים ומלווים אותם בהכנות וגם לאורך מסעם למקרה של תקלות או בלת״מים הדורשים ידע נקודתי וסיוע תכליתי. הקבוצה מונה כבר מעל 100 חברים וחברות והיא כוללת כבר מספר חברים שקיימו מסעות מרתקים בכלי רכב 4 גלגלים ואפילו רוכב אופניים אחד…

הקמת אתר החדש
עכשיו הגיע הזמן לרענן את הבלוג המקורי הגדוש במאות פוסטים מדהימים מבלוג בו משורשרות כתבות בעיצוב שאינו נוח לקריאה – לאתר חדשני, נוח לחיפוש ידע, לשיתוף ולתכנון מסעות רכובים לישראלים בעולם.
החלטתי להרים את הכפפה באופן הכי מקצועי.
לשם כך הקמתי צוות מתנדב מבין חברי קבוצת הרפתקה, צוות של 7 שמייעץ ומנחה את פרוייקט השדרוג ומעורב בכל תכנון והחלטה.
הבסיס ישאר זהה לקיים. האתר ימשיך לממש את אחד הערכים שהתחזקו בנו בשובנו ממסעות בעולם: האדם הוא טוב. יש לכל אחד מאיתנו חלק במימוש חזון הקהילה המשתפת, המתנדבת, המאמינה כי עשיית טוב בלי תמורה היא התחלה להרבה אופטימיות.
מדובר באתר שימשיך להיות חינמי, שלא יהיה לו שום פן מסחרי, לא יכנסו פרסומות ולא תהיה במה לגוף כלכלי כלשהו. נשמור באדיקות על אובייקטיביות מוחלטת. הוא יהיה ראוי לכל מי שמימוש חלום מעניין אותו או אותה. תהיה בו אהבת ישראל ואדם באשר הוא, בלי שום תוכן עם הקשר פוליטי. ובוודאי שום רמיזות בעלות אופי סקסיסטי או גזעני. ניהולו יהיה שקוף, הוא ייכתב יערך וינוהל בהתנדבות ע״י חברים בקבוצה.
פרט לאירגון הכתבות הקיימות בעיצוב מגזיני נוח לקריאה והתמצאות, יכנסו מדורים כגון: הכנות, בחירת ציוד, בחירת אופנוע, תכנון הוצאות וביורוקרטיה. הסברים מפורטים על הנדרש ספציפית למסע באמריקות, באסיה, באוסטרליה, באפריקה באירופה, סקירות מקיפות על מסלולי רכיבה נחשקים בעולם ואיך לעבור אותם. איך לרכוב בעולם לבד, בזוג, בקבוצה. מדור טיפים וחוכמת דרך בכל נושא המקיף את מימוש החלום שלך. ננהל פורום בזמן אמת של מענה מטעם בעלי נסיון. נעלה כתבות של מבחני שימוש בפריטים המיועדים להרפתקן; אופנועי מסע, מכונאות בסיסית, ציוד רכיבה יעודי, ציוד קמפינג וכו׳ נציג במדור מיוחד מבחנים, מסקנות והמלצות שישענו על שימוש אמיתי בשטח במוצר לאורך זמן. ועוד.

עד עתה זכה בלוג הרפתקהה דוט קום לכמה מיליוני הקלקות.
ב-12 השנים האחרונות, תחזוקת הבלוג מומנה מכיסי הפרטי.
השידרוג המתוכנן, יחייב אותי לגייס סכום כסף לצורך העזרות באנשי מקצוע ותמיכה שוטפת וברור לי כי לא אוכל לעמוד לבד בהוצאות.
לכן אני קורא לך לבוא ולהיות חלק מרעיון אנושי גדול – ללא תמורה ועם הרבה ערך ולהרים תרומה כספית לבניית אתר הרפתקה דוט קום מחדש.

כל סכום יתקבל בתודה ענקית.

היעד שלנו, 20 אלף ש״ח

העברה ב״ביט״ היא הדרך הקלה והפשוטה
הטלפון שלי: 054-4947489

תבורכו
יוני בן שלום
הרפתקה דוט קום

מאת: יוני     הדפס עמוד

Trackback URI | Comments RSS

הוסף תגובה