הרפתקה דוט קום

9 במאי 2009 יוני מוכן למסע פאנאמריקנה

תל אביב 1988 צילום: איציק שוקל

תל אביב 1988 צילום: איציק שוקל

לפני כמה ימים הכנסתי כאן למעלה משמאל, דף חדש המביא את רוב מערכי ההכנות שעלפיהם התאמנתי, למדתי והכנתי את המסע הזה, זאת בנוסף לרשימת הספרים החלקית שצירפתי עוד קודם לכן באחד הפוסטים.

היום בעצם מגיעות לסיומן מעל עשר שנים של שגרת אימונים ולימודים, משמעת פנימית ואקרובטיקה של שכנוע עצמי – סוג של ישורת. מעין סיכום לקראת מימוש מטורף של רעיון שעלה בי פעם, כשהייתי בגיל שהיום כבר איני מסוגל להכנס לראש של הבחור שהייתי אז. שמרתי בקנאות על יישום התכנית, לעיתים כנגד הרבה סיכויים. תהפוכות של מצב פיסי, כלכלי ורגשי. תקלות טכניות, חוסר אונים, תסכול, אכזבה ופתרונות, שמחות והישגים קטנים. בתום אלפי קילומטרים של רכיבה אתגרית, של אימונים פיסיים קשים ביותר ולמידה שיטתית של נושאים ותחומים – לא אחת בסמוך לאנשים ספקנים שכבר אמרו לי רסמי שאני דפוק ברמות. היו הרבה שפירגנו מהשניה הראשונה. וליוו אותי כמו דולפינים המדלגים ליד אניה שיוצאת לים. והרשימה הזו ארוכה, ארוכה מאד. יש בה חברים לרגע שאיני מכיר את פניהם, בארץ או מעבר לים. חברים לטיול קצרצר בו החלפנו אולי 8 משפטים. ובהם רבים שיש להם חלום דומה ומצאנו קווים משותפים לעידוד הדדי. וכמובן חברי הקרובים ממש, שעמדו ועומדים במבחן הסבלנות לנודניק שכמוני ותומכים בי באופן שמפליא אותי בכל פעם מחדש.

מדבר מערבי - הסהרה המצרית , 1999 צילום: יקיס קדרון

מסע למדבר המערבי הסהרה המצרית, (עם אילן מולכו ויקיס קדרון), אפריל 2000 צילום: יקיס קדרון

רק רגע, זה אינו פוסט סיכום. זה פוסט של אוטוטו יציאה לדרך. כבר קיבלתי כמה מיילים מאנשים שאמרו לי כי היו מוכנים להתחלף איתי לפחות לתקופת ההכנות, התכנון האריזה וכל ההתקשקשות סביב זה. אז נכון. אני מחליף התרגשות בהתרגשות. או יותר נכון מחליק מתוך לולאת מחלף לכביש אחר, חדש. בלתי מוכר. אני עסוק כרגע במעבר ממחשבות על פחד מהקשיים ומהבלתי צפוי, להרהורי שמחה וסקרנות מהגילוי וההרפתקה שמחכים. הדופק שלי כרגע שועט ואני מבין שהבוקר אין מה להאשים את אבקת הפרחים באויר האביבי, באותה לחות קלה בזוית עיני.

White desret Farafra.jpg

המדבר הלבן ליד פראפרה, הסהרה המצרית, (עם אילן מולכו ויקיס קדרון), אפריל 2000 צילום: יקיס קדרון

DSCN80002.JPG

עם מועדון אופנועי ה- gs שטח שלנו, בואכה עין זיק 2008

climbig-the-hill.jpg

עם מועדון ה- gs בנחל צין. 2008 בצילום: ערן שפיצר (אחד הרוכבים המעולים) מנצח מעלה דרדרתי. ככה מתאמנים לקשה ביותר, אף שאיני מתכוון להגיע לרכיבה בדרכים שכאלה.

מאת: יוני   ·   קטגוריות: אופנועים and יוני בן שלום     הדפס פוסט

יש 12 תגובות על הפוסט “יוני מוכן למסע פאנאמריקנה”

 1. תגובה מאת בני אהרמן ביום 10 מאי 2009 בשעה 14:22

  סע בשלום וחזור בשלום. אנחנו נעקוב אחריך ונפנטז כאילו אנחנו שם גם כן.

 2. תגובה מאת קובי שמואל bmw ביום 14 מאי 2009 בשעה 9:04

  שלום יוני
  אני עוקב בשמחה ופרגון על ההכנות למסע
  בימים אלה אני ושותפי למסע דורון " בישורת האחרונה " מצטט ,למסע סובב ארופה 2009 כולל , טורקיה
  אוקראינה ,רוסיה ,נורבגיה וירידה דנמרק ,גרמניה ,אוסטריה ,רומניה ,בולגריה
  בטוח שכחתי איזה מדינה .
  אתה מספר על ההכנות ואני מזדהה בקלות , אני מאחל לך נסיעה בטוחה מהנה , לא לקחת סיכונים מיותרים ,זה בטח אתה יודע (להזכיר תמיד טוב )
  אני ישלח לך לינק ,לאתר של המסע בימים הקרובים

  בהצלחה ,חזק ואמץ.
  קובי שמואל

 3. תגובה מאת רמי גלבוע ביום 14 מאי 2009 בשעה 22:30

  היי, יוני!
  בתור שניים שכבר יצאו לדרך דומה, דורית ואני יכולים רק לחזק את ידייך.

  לא, אנחנו לא רוכבים על אופנוע (אלא נוסעים במוטורהום), לא נגיע לאושוואיה (אלא רק לאלסקה, בשפיץ הדרומי כבר היינו), אבל ההרפתקאות, בסופו של דבר, כולן דומות. בעיקר כאשר אתה צועני סמוי.

  אנחנו נהנים בטירוף מהחידוש, משבירת התבניות הישנות, מהגילויים הקטנים של כל יום. בשביל זה אתה (כנראה) יוצא, וזה מחכה לך בטונות של תענוג, במקביל לבעיות הקטנות של יום יום.

  התחלנו בלוס אנג'לס, מחרתיים בסן פרנציסקו, ומקווים מאוד לפגוש אותך. אתה מוזמן לבלות אצלנו במוטורהום; אנחנו עדיין לא יודעים הכל על אמריקה אבל כבר למדנו איפה קונים, ואיך מקפיצים את שרצי הים המשובחים. היין עלינו!

  יוני, דרך צלחה, ולהתראות.

  רמי גלבוע, ודורית פלד

 4. תגובה מאת יוני ביום 15 מאי 2009 בשעה 5:33

  הי קובי ורמי. אני מרגיש כמי שמקבל מכתב מעצמו. אין מה לעשות, רק מי שיושב על הנרב הזה שנקרא "מסע" (שם זמני) מסוגל לשמוע גם את אינטונציית המילים ולא רק את משמעותן המילולית. סליחה על ההשוואה אבל תמיד תהיתי איזה ריח גורם לכלבים לזהות ממרחק עצום עונת ייחום. כנראה שעד שלא אהיה כלב לא אדע. ככה זה עם מוכנות ליציאה למסע. הניחוח הזה. הארומה, הזיץ הזה באויר, הוא משהו שאתה חוווה רק כשאתה ממש בתוך היישורת.
  קובי, פגשתי את דורון בקמור לפני יומיים ושמעתי על המסע שלכם. איזה כיף לכם. רק תכינו לעמכם דפוס פעולה בהבנת שלטים באותיות קריליות (אנחנו פשוט למדנו רק שתי אותיות מכל שלט וככה השוונו למפה תוך כדי נסיעה. ומסרו דש לאבי ודבורה כרמון כשתיפגשו בצפון נורבגיה.
  רמי, אני נוחת ביום ראשון בסן פרנסיסקו. מיידית מתחיל לגלגל קניית אופנוע. אצור קשר. חוצמיזה קבענו להצטלב כשאני אתחיל בירידה מאלסקה ואתם תהיו ודאי איפה שהוא במערב קנדה. ממה שראיתי אתם מתוקתקים ועושים חשק גדול.

 5. תגובה מאת Doron Kadmiel ביום 16 מאי 2009 בשעה 0:06

  היי יוני, נפגשנו לפני מספר ימים בסוכנות קמור שאתה מודד חליפת רכיבה.
  מצטער כי דחיתי בכמה ימים את הבטחתי לכתוב. אני מאחל לך בכל ליבי הצלחה, סיפוק ובריאות טובה לאורך כל המסע וגם אחריו. אנחנו, קובי ואני יוצאים בעוד 10 ימים למסע 'סובב אירופה' או "מהים השחור לים הלבן", הרבה פחות מוכנים ממך, כך לפחות התרשמתי מהיקף ההכנות שלך. אנחנו מקווים כי הכל יהיה בסדר ואלת המזל תצטרף אלינו כ'מורכבת'. נעקוב אחריך ונלווה אותך, מחשב יהיה איתנו כל הדרך ואני מקווה כי גם אינטרנט לעיתים.
  יהיה מאוד מעניין להיפגש אחרי המסעות ולהחליף לקחים וחוויות, אולי גם וירטואלית תוך כדי. אני מאוד מקווה כי תפגוש אכן את וורנר ואני מקווה כי הוא התאושש מהתאונה הניקרגוואית. כאשר תראה אותו מסור לו בשמי כי הוא הצליח להשפיע עמוקות גם עלי בעניין המסעות כך שבמגבלות הדרכון הישראלי אני עושה, יחד עם קובי חלק מדרכו באירופה ואני מתכנן בעתיד הלא רחוק לרכב גם את ה'אמריקות'. אני מקווה שאוכל להישען גם על עצותיך בכל הקשור לחלק עולם זה.
  לגבי האותיות הקיריליות, יש לי ניסיון מרכיבה בבולגריה וסרביה לפני שנתיים, גם אני הצלחתי לפתח מיומנות של ניחוש המילים מתוך כמה אותיות, משהו ברמה של חידוני סופשבוע בעיתון הארץ…
  עשה חייל, תהנה, שמור על עצמך וכאשר יורד החושך, עצור בצד………

  דורון מהנגב

 6. תגובה מאת ירון ביום 16 מאי 2009 בשעה 2:55

  לעסק
  דבר ראשון אני נורא מתרגש בשבילך זה פאקן קורה. עוד רגע אתה מרים עוגן והולך לנוע למרחקים שכל כך ארגת להם.אני זוכר אותך יושב בסלון עם אטלס הנשונל גאוגרפיק ורוקם הרפתקאות דימיוניות על הכביש בפקיסטן, אוסטרליה, טיולים בטוחים (יחסית) באפריקה וכמובן האמריקות והנה זה קורה הנקודה שבה המשעול הצידי שירדת איליו מתבהר והדרך נפקחת.
  Literally the road less traveled by
  הרגע שאני תמיד חושב עליו זה הרגע הראשון במסע אחרי שכבר הסתובבת, התמקחת, הזעת והתרוצצת ושתית כמויות תה\קפה שיכולת להחזיק בדואי ואת עדר הגמלים שלו לעשור, הנקודה שבה אתה לבד יושב באוכף, שממה לכל כיוון, שקט מחריש והנה הגעת בדיוק לאיפה שרצית- שום מקום.המקום שבו אבק הדרכים מטהר אותך מהכל.
  כמובן ששתיים וחצי דקות אחר כך התחת כבר גמור,קר תחת ואתה רק מפנתז על איזה עיזה מ-YELLOW כדי לפשוט את עורה ואומר לעצמך what the fuck was I thinkingווואלה תה נשמע לי כמו רעיון מצוין.
  עוד חודש וקצת אני חוזר להימליה.המקום שכבר התמכרתי אליו כליל.בשנים האחרונות זה הפך מנהג קבע אצלי לקפץ להודו לאתנחתא של חודש. משהו בכאוס המאורגן של הודו פשוט נבט לי בנשמה.הכל כהכנה לטיול הגדול OTW בסוף התואר ( זה כבר אוטוטו מגיע ברוך השם).
  כל אהבתי
  סע בזהירות יא חוליגן
  RIDE HIGH
  ירון

 7. תגובה מאת יוני ביום 16 מאי 2009 בשעה 8:42

  הי דורון. אכן כך, בעולם יש קהילות שלמות של רוכבי אופנועים שחורשים את העולם. נראה לי שזו תחילתה של ידידות מופלאה…

  ירון יקירי
  המייל ממך הוא אולי המרגש ביותר עד עתה. אתה שהיית שותף לאורך שנים רבות להתגבשות החלום שלי, ליווית אותי בשיחות נפש סביב הצורך ללכת לכיוון הזה עד הסוף. רקמת יחד איתי את פרטי הפרטים של כל קטע כביש ממש סביב העולם. חלקנו טיפים קטנים שמצאנו פה ושם על עוד מישהו איפהשהו עם אופנוע בסוף העולם. קנינו כל מיני גאדג'טים ושמרנו באיזו מגירה ליום שנצא לטיול… מה אומר ירון ידידי, אף שצריך להשלים עם המציאות כי לכל אחד יש את חייו לגלגל קדימה – אתה חסר לי מאד. ד"ש לדב ולאה.
  תצליח. שמור על עצמך, גמור ת'דוקטורט שלך ותן באיממממממא של הגז!

 8. תגובה מאת מרילו לוין ביום 16 מאי 2009 בשעה 21:02

  הי יוני הסקיצות שלך מקסימותתת
  היום גיליתי אותך ות'בלוג הזה
  אני אעקוב כאן אחריך במסעך המשוגע
  מקווה שיהיו גם הרבה סקיצות
  שיהיה מדהים

  מרילו

 9. תגובה מאת Eitan Toker ביום 17 מאי 2009 בשעה 13:19

  יוני!

  שיהיה לך מסע מוצלח ובטוח!
  אני מחזק את ידיך.
  כבר מרגיש שבשבילי זה יהיה מסע של קבלת השראה ממך!
  האתר שלך כבר אצלי במועדפים ואני אעקוב ארחיך מכאן!
  סע ברכה ותחזור בבטחה!

  איתן

 10. תגובה מאת הקיבוצניק ביום 17 מאי 2009 בשעה 17:12

  אפשר לקבל את המסלול שעשיתם במצרים באפריל 2000?

  בהצלחה!

 11. תגובה מאת משה גואל ביום 28 מאי 2009 בשעה 12:40

  שלום יוני.

  שמחתי לקבל את סיפור המסע שלך מקובי פרידמן וכמה אני מרגיש (כמורה דרך בארץ) שצר עולמי כעולם הנמלה. עוף כגוזל יוני, גם בשבילנו
  חג שמח משה גואל מעריץ ומפרגן

 12. תגובה מאת Lavar ביום 21 יול 2011 בשעה 6:08

  What an awesome way to epxalin this-now I know everything!

Trackback URI | Comments RSS

הוסף תגובה