הרפתקה דוט קום

30 באפריל 2012 קחו שנה. תחרשו את האמריקות -1

מסע רכוב של שנה. אל תגידו שאתם אדישים…

יוסי, נייג'ל וגבי – שלושה חברים מקיבוץ קליה כבר בדרך


הצג את הוראות נסיעה ל-New Smyrna Beach, FL, United States במפה גדולה יותר

P1030913.JPG

מימין: יוסי, נייג'ל, גבי

לפני 3 שנים יצאנו שלושה חברים למסענו הראשון, לאוסטרליה. זה לקח 5 חדשים, בהם הקפנו את היבשת מהצד המזרחי, חתכנו במרכז דרומה וסגרנו מעגל בסידני לאחר רכיבה בת כ- 18,000 ק"מ. אבל, כפות הידיים מגרדות מאז והעיניים צמאות למרחבים. היה ברור לנו כי זה רק עניין של זמן ותנאים מתאימים ואנחנו חותכים לעוד סיבוב והפעם לצפון אמריקה. מהמקום הנמוך בעולם, לפסגת ההרפתקה שלנו.

הנה אנחנו, אנשים מהישוב. לא בחופשה של אחרי הסדיר, לא אלופי העולם בהישרדות, רק מה? יש לנו חלום שאין לו גיל… אפילו לא חשבנו לכתוב על כך… אבל הבטחנו ליוני!

ניג'ל גילינגהם בן 43 יליד אנגליה החי איתנו בקליה מזה 19 שנה. יוסי ישראלי בן 58 חי בקליה משנת 1974 אב ל-2 ילדים. גבי פלקסר בן 58 חי בקליה משנת 1974 אבא ל – 4 ילדים בוגרים.

בהמשך, נדווח על התכניות של המסע הנוכחי ונקווה שנצליח להעביר לכם לכם משהו מהתשוקה שלנו, לחלוף בתוך הנוף ולא לידו. להרגיש את ההרפתקה ולא רק לקרוא עליה. לממש חלום ולא רק לישון עליו…

לאחר חודשים של הכנות נדרשות. חיבור חיבורים. לימוד צירים ואיסוף ציוד בסיסי בארץ, נפרדנו מיקירינו ומארצנו והמראנו לעבר הפרק הבא שלנו.

המקום של רמי

נחתנו בנמל התעופה הבנלאומי של מיאמי ביום שישי ה-20 לאפריל. משדה התעופה אסף אותנו רמי דהמן אח של מוצי, חבר טוב שלנו. נסענו לביתו הנמצא בניו סמירנה דרומית לדייטונה כ- 350 ק"מ צפונית ממיאמי. רמי מפעיל מוטל קטן בעיר והעמיד לרשותנו 2 חדרים. אין ספק, נחיתה רכה ביותר .

ביום שבת ה- 21 התחלנו בחיפוש אחרי האופנועים, זה לא משהו שלא השקענו בו מחשבה עוד קודם – כאשר בעדיפות ראשונה לנסות להשיג שני אופנועי  bmw בנפח מנוע של 1200 מדגם Gs אבל נחנתו עם ראש פתוח… היינו אצל דילר בדייטונה שהבטיח לחזור עם תשובה עוד באותו יום. אבל כמו שנאמר בחיים זה עניין של תזמון והזדמנו. אז המשכנו להסתובב והגענו לדילר של סוזוקי, דגם אופנועים שאיתו רכבנו באוסטרליה. בסופו של תהליך, קנינו 2 אופנועי סוזוקי Vistrom 650 dl חדשים, עם זיווד. סה"כ כ- 11,000 דולר. נייג'ל לעומתנו הלך וקנה אופנוע טריומף טייגר 800 מדילר במיאמי דרך האינטרנט.

זהו. ירדנו כולנו למיאמי ולאחר שאספנו את כל שלושת האופנועים, אנחנו מוכנים ליציאה לדרך מחר בבוקר לכוון קי ווסט. כלומר בהמשך הציר דרומה.

בוקר של יום ראשון קמנו לגשם שוטף שלא איפשר לנו יציאה לדרך וקיבלנו החלטה להשאר עוד יום במוטל ממנו אני כותב עכשו .

באופן כללי המסע שלנו מתוכנן כך: יוסי וניג'ל יסתפקו בצפון אמריקה למשך חצי שנה ואני מתכנן להאריך את המסע בעוד חצי שנה. כלומר שנה שלמה, הכוללת הגעה לאושואייה שבדרום ארגנטינה.
אם כך, המסלול מתחיל בהגעה לקי ווסט לאחר מכן לפנות לאחור, לעלות צפונה דרך רכס הרי האפלצ'י, מצפון לאטלנטה עד פנסילבניה ואז להמשיך ללנקסטר אזור האמייש ומשם לשבור מערבה דרך מרכז המדינה עד לעיר סנטה-פה בניו מקסיקו. משם להצפין לכוון הרי הרוקי כולל את הפארקים הייחודיים היוסמטי, הילוסטון וגרנד-קניון ולהמשיך לקנדה, לאורך הרוקי הקנדיים ובקצה, להגיעה לאלסקה בחודש יולי. באלסקה לשוטט מספר שבועות (3 עד 4) ולאחר מכן, להתחיל להדרים לכל אורך החוף המערבי של צפון אמריקה.

יוסי ונייג'ל מתכוונים להכנס לתחום מקסיקו לבאחה קליפורניה. משם יחתכו חזרה צפונה לארה"ב ואז מזרחה לפלורידה, שם ימכרו את האופנועים ויחזרו לארץ.

אני אכנס איתם לבאחה קליפורניה, שם ניפרד ואני אמשיך לדרום אמריקה דרך מדינות מרכז אמריקה, בדרום אמריקה לרדת עד לאושוויה, בקצה הכי הדרומי. משם לעלות צפונה על כביש 3 המזרחי, לבואנוס איירס. במידה ויהיה עוד זמן, אני מקווה להעלות לברזיל. בסיום בכוונתי גם לחזור לפלורידה, כדי למכור את האופנוע.

P1020201.JPG

חניה. שלושת האופנועים קשורים ביחד

P1020192.JPG

גבי באימוני רכיבת שטח…

השארו איתנו – כבר חוזרים 🙂
גבי

—————————————————————————————————————

עריכה-יוני – כל הזכויות C לסיפור ולצילומים, שמורות לגבי פלקסר.

—————————————————————————————————————

מאת: יוני   ·   קטגוריות: כללי     הדפס פוסט

יש 2 תגובות על הפוסט “קחו שנה. תחרשו את האמריקות -1”

 1. תגובה מאת דרור עינב ביום 03 מאי 2012 בשעה 15:24

  אהלן חברים-
  ראשית רכיבה זהירה
  שנית נעקוב אחריכם ,ואם אתם בסביבה (לוס אנג'לס ) צרו קשר 818-641-0617
  אנחנו כאן.

 2. תגובה מאת דני סגמן ביום 05 מאי 2012 בשעה 21:55

  דרור ועתליה- יישר כח – מרגש ומאתגר לקרוא ולחוש את מה שאתם חווים שם – כל הכבוד לרוח היצירה וליוזמה

Trackback URI | Comments RSS

הוסף תגובה