הרפתקה דוט קום

24 במאי 2011 פרשי החלום בסיבוב לנורדקאפ 1

מסע לנורדקאפ. מעֵבֶר לחוג הקוטב הצפוני.

"החיים זה כמו רכיבה על אופנוע; אם לא נותנים בגז, נופלים!"

שלושה חברים מצטרפים להרפתקה דוט קום. תוכלו ללוות את המסע הכי קרוב להתרחשותו. סיפורים וצילומים ככל שהם ימצאו לנכון לשתף. 🙂

to nordkapp.jpg

המסלול יוכנס עם היציאה לדרך: התחלה-מינכן (סימון ירוק). יעד-נורדקאפ (סימון אדום)

"ב-26 במאי 2011 אנחנו יוצאים, 3 רוכבים. לממש חלום; הגעה רכובה לנורדקאפ בצפון נורבגיה. התכנית בגדול: טיסה למינכן, השכרת אופנועים ויציאה צפונה. קילומטרז' מתוכנן: כ-12,000ק"מ. מדינות במסלול: גרמניה, דנמרק, שוודיה, נורווגיה, פינלנד, רוסיה, אסטוניה, לטביה, ליטא, פולין, צ'כיה, אוסטריה. חזרה: 28 ביוני. יש תכנית מפורטת של יום ביומו. אך ניתן לאירועים ולהחלטות שבדרך להוביל את הסיפור.

פרק 1: רגע לפני נקודת היציאה.

מי אנחנו?

CIMG1385.JPG

מיכאל פופקין:
"בשנת 1962 בהיותי בן 15, נפגשתי לראשונה עם רוכב דו- גלגלי. 'השאלתי' את הוספה מאחי מריו ויצאתי לסיבוב.
באחד הצמתים, בסנטה-פֶה בארגנטינה מקום הולדתי, צץ לו פתאום רוכב אופניים שניסה ללא הצלחה לעבור את הצומת. הפגישה הייתה בלתי נמנעת – נכנסתי בו בחוזקה באמצע אופניו.
ושנינו, הזר ואנוכי, החלקנו על האספלט החם עד שנעצרנו בשפת הכביש. קמתי, נעמדתי לידו, כול גופי היה מרוח ב'דם', כן! הבחור הוביל למערתו, שני כדים גדולים של יין אדום שהתנפצו על האספלט ביחד איתנו ושנינו היינו ספוגים באדום המשכר. למזלי, לא היה זה דם…
בשנת 1967 במלחמת ששת-הימים, עליתי לארץ לבד, במסגרת הנוער הציוני לקיבוץ עין-השלושה, כדי להציל את המולדת. עוד לא נחתתי והמלחמה נגמרה. לא לדאוג, היו לי מספיק מלחמות גם אחרי זו. בארץ חזרתי לחלומי הישן והתחברתי שוב לרכיבה על דו-גלגלי. במשך השנים קיימתי כמה מסעות רכובים בארץ וברוב מדינות אירופה. גם עם אשתי ועם חברים.
תכנון המסלולים היא מלאכה אהובה עלי. ההכנות הן חלק מרתק ולא פחות מרגש מהמסעות עצמם. בתכנון המסלולים לרכיבה משותפת, אני ער למשמעות הרכיבה הקבוצתית, בה ברור כי כולנו תחת אותם שמיים – אך לא רואים את אותו האופק."

CIMG4394.JPG

אורי חכימיאן:
"אני יליד 1955, משנת 1978 הפכתי אהבה למקצוע ועבדתי כמורה לנהיגה ומשנת 1984, במשך כ-17 שנים, לימדתי רכיבה על אופנועים. כיום בעל בי"ס לנהיגה – 'עתיד הנגב' בבאר שבע. כמי שבשבילו רכיבה היא קודם כל אהבה, הצטרפתי מדי פעם לטיולי אופנועים עם חברים מהדרום. לימים, רכשתי אופנוע מסוג בנדיט 1200 מודל 2001 והצטרפתי רשמית למועדון רוכבי האופנועים הדרומי – שועלי המדבר. בשנתיים האחרונות אני מעורב בפעילותו ומשתדל לתרום, יחד עם חברים נוספים, לעיצוב אופיו של המועדון.
בשנה האחרונה הצטרפתי למועדון האופנועים הישראלי אך חשתי כי הוא כמועדון, לא כל כך עונה על צרכָי, מכיוון שאינו מכיר בייחודיות של רוכבי הדרום. לפני כשנה, אחד מחברי למועדון 'שועלי המדבר', העלה את הרעיון למסע ארוך באירופה… כמובן שנדלקתי. מסע שהוא הזדמנות להגשמת חלום אישי. יחד עם מיכאל פופקין, שמשקיע ועובד נמרצות למימוש הנסיעה ועם איציק שפר שהצטרף למסע ועובד שעות נוספות מול סוכן גרמני שאנו אמורים לשכור אצלו אופנועים…
הנה אנחנו, שלושה שועלי מדבר ותיקים, מלאים בנסיון חלומות ותכניות, עם כל ההתרגשות והציפיות, אני מתחיל במשפט פשוט: 'שניסע בשלום ונחזור בשלום'..."

CIMG1386.JPG

איציק שפר:
"מהיום שאני זוכר את עצמי, אהבתי מוטוריקה ומכונאות בכלל ודו"ג בפרט. פירקתי, הרכבתי ולמדתי הרבה תוך כדי התנסות אישית.
המפגש הראשון שלי עם דו"ג ממונע ואמיתי אחרי רכיבה ארוכת שנים על אופניים, היה כמו מגנט, כבר לא יכולתי לחכות יותר…ובגיל 15, כשהיה בידי סכום כסף אותו חסכתי מעבודה בחלוקת עיתוני בוקר, הלכתי ורכשתי וספה 50 בצבע תכלת, מודל 1968 – ועם האגדה הזו, התחלתי את מסע חיי בעולם הדו-גלגלי הממונע. כמובן, שרישיון לא היה וגם לא יכול היה להיות לי, מפאת גילי. אז פירקתי והרכבתי, קלקלתי ושברתי, שיניתי וצבעתי. ואחרי הלימודים ובסופי שבוע, רכבתי בשבילי הגינה וגם העזתי לחרוג לדרכים בשכונה, עד להוצאת הרישיון המיוחל… התרגשות שסחפה אותי כמעט בכל רגע, לאורך 34 השנים שעברו מאז. רכבתי על מגוון קטנועים ואופנועים: הונדה 50. ג'ילרה.  "תרנגול" – ב.ס.א.350. "גמל" – מצ'לס. וספה ראלי 200, בתקופת השירות הצבאי, ימאהה סופר טנרה XTZ (הרבה שנים) ועוד רבים. "מטפס" בנפחים, בשנתונים ומתרגש בכל פעם מחדש…כאילו זו הפעם הראשונה. עד לאופנוע הנוכחי שלי: BMW 1200 RT המהמם.
האהבה לאופנועים וחיידק הרכיבה עוברים כנראה בתורשה. שלושת ילדי המקסימים, רוכבים גם הם על אופנועים (HD125 ,BIG800 ,DL1000).
לצאת לטיול משפחתי או סתם לארוחת צהרים כשכולם לבושים היטב ורכובים על אופנועים, זו חווייה מדהימה בפני עצמה. טיולי אופנועים בארץ ובחו"ל (מחברות במועדון ישראלי, פרלמנט, שועלי המדבר, חברים מילדות ועוד…) כמו גם, סתם רכיבת חופש בשישי בצהרים או שבת בבוקר הפכו לחלק מחיי. כשהגעתי לגיל חצי מאה…הגיע הזמן לקבל מתנה דו"גית ליומולדת ובגדול!!!
הרעיון לצאת לטיול האופנועים לנורדקאפ (הנקודה הצפונית ביותר באירופה אליה ניתן להגיע בכלי רכב) נולד במוחו הקודח של פופקין לפני כשנה ומיד קסם ודגדג, ברור היה לי, שאני מצטרף.
התחלנו בחשיבה, הכנות, קניות, גלישות באינטרנט, חיפוש אחר אופנועים וחנויות השכרה, בחינת עלויות, בחירת מסלולים מעניינים ומאתגרים, אתרים ונופים.
ברצוננו לשתף חולמים ורוכבים אחרים, בסיפור המסע שלנו ובחרנו באתר הרפתקה דוט קום, לחלוק דרכו את החוויות איתכם, לנסות ולתת לכם את האווירה וההתרגשות שבהגשמת חלום, על פני 12,000 ק"מ. מסע שיחצה 15 מדינות במשך 32 ימי רכיבה. נדווח מדי פעם מהדרך ונצרף צילומים או מפות. נשמח לתגובות או שאלות.
והמשאלה שלי: 'שנצא חברים ונחזור, עוד יותר חברים'…"

תודות:

מסע שכזה אינו סיפור זול. נכון, יש חסכונות ויש תקציב, אך תמיד יש הוצאות בלת"מ ותקלות. למזלנו, יש סביבנו אנשים שיודעים לתת כתף ולהשתתף:

"אריה נגררים" מדרך חברון 9 בבאר שבע, יצרן מפלטים, רדיאטורים, ארגזי רכב ונגררים איכותיים מעל 20 שנה. בפיקוח מכון התקנים. באריה נגררים ניתן להתקין ווי גרירה לרכבים פרטיים או מסחריים, לתקן רדיאטורים גם לאופנועים וטרקטורונים. ניתן לבצע תיקוני ריתוך בכל מתכת – ומי כמונו האופנוענים יודע להעריך זאת – אלומיניום, נחושת, כסף פלדה ועוד. גם הוא נרתם ותרם.

אנא כנסו לקישור כאן ותוכלו לקבל עוד מידע על הספונסר הנדיב שלנו. תודה!

{נכון הקטע הנ"ל נראה כמו פרסומת. לא ממש אכפת לי. ההיפך, מי שתורם לענף הדו-גלגלי יקבל פרסומת והרבה! (יוני)}

להתראות. נמשיך לעדכן מהדרך.

———————————————————————————————————————————————————-

ערך-יוני. כל הזכויות C לסיפור ולצילומים שמורות לאיציק, מיכאל ואורי

———————————————————————————————————————————————————

.

מאת: יוני   ·   קטגוריות: אופנועים and הרפתקאות and יוני בן שלום and כללי     הדפס פוסט

יש 7 תגובות על הפוסט “פרשי החלום בסיבוב לנורדקאפ 1”

 1. תגובה מאת יורם חכימיאן ביום 27 מאי 2011 בשעה 8:34

  אורי אחי.
  הביט אל האופק וכשתגיע אליו תגלה
  שבעצם האופק התרחק ושוב תגיע לאופק החדש,
  כי זו תמיד היתה מטרתך בחיים – להתקדם הלאה.
  זכור :אמונה ורצון.
  אני מאחל לכם הצלחה במסע הארוך הזה,סיפוק והנאה.
  מחזיק אצבעות.
  יורם

 2. תגובה מאת kobi ביום 27 מאי 2011 בשעה 16:59

  לשועלי המדבר
  מכאל,אורי ואיציק
  רכיבה מהנה ובטוחה
  קובי

 3. תגובה מאת אבי טאוב ביום 27 מאי 2011 בשעה 22:33

  tחברי היקרים אין ספק בליבי שאתם הולכים לממש חלום של כל אופנוען וחלומות חחייבים להגמר תמיד כייף ושמחה לכן חובה עליכם להישמר לנסוע בשלום לחזור בשלום ומה שחשוב זה שיהיה לכם כייף והרבה בטיול .
  אבי טאוב

 4. תגובה מאת דיכטר גבי ביום 28 מאי 2011 בשעה 12:21

  פופקין,איציק,ואורי תבלו ותהנו אני בטוח שתפיקו את המיטב העיקר חיזרו בשלום.

 5. תגובה מאת אלי חכימיאן ביום 29 מאי 2011 בשעה 19:28

  אורי אחי והחברים
  תנו בגז כמו שאתם יודעים
  ותכבשו את כל היעדים שאתם מציבים לעצמכם
  תהנו מכל רגע וחיזרו בשלום
  מקנה וגאה בכם
  אלי

 6. תגובה מאת שלומי סבג ביום 11 יונ 2011 בשעה 21:00

  אורי תמשיך לעשות חיים בקרח. הנופים שאתם מבלים בהם מדהימים ביופיים. תמשיכו לבלות. אצלנו הכל בסדר.

 7. תגובה מאת אבי סגל ביום 12 יונ 2011 בשעה 19:55

  לשלושת המוסקטרים, סליחה שלושת שועלי המדבר
  אני נהנה לעקוב אחריכם ורואים שאתם נהנים.
  אז תמשיכו לעדכן ולכייף.
  מיכאל תשאיר קצת בייקון לבאים אחריך.
  רכיבה בטוחה
  סגל

Trackback URI | Comments RSS

הוסף תגובה