הרפתקה דוט קום

14 באוקטובר 2013 עודד ויטליס באפריקה. 15

אתיופיה וביקור בעמק אומו

כמו שלא תראו בשום מקום אחר

OMO Valley 081.JPG

לתוכנת תיעוד מסלול הרכיבה של עודד הקליקו כאן

לאחר שעזבתי את עיירת הגבול מויילה, פניתי לצפון מערב לכיוון עמק אומו שבו חיים מספר שבטים שהקידמה עדיין לא מרשימה אותם. בקונסו – כפר המחוז פנה אלי בחור צעיר – עשרות מיד צובאים על הבאים ומציאים את כל טוב הארץ ואשתו – והציע להתלוות אלי לעמק אומו – כדאי לי אמר וצדק. רוקנתי את הארגזים ולקחתי אתי רק מברשת שיניים ואת טיקריט הבחור.

בזכות טיקריט זכיתי להיות נוכח בטקס חניכה – קפיצת השור – של בחור צעיר. בטקס מכריז הבחור על רצונו להצטרף לחיים הבוגרים – נישואים. נערות צעירות רוקדות את שמחתן בבחרותו, שמחה שגם הצלפות ענפים ע”י צעירים בוגרי הטקס לא יעיבו את שמחתן. הן בוחרות בענפים ומתגרות בצעירים על מנת שיצליפו בהן וחזק.

[youtube url=http://youtu.be/xGLKxiQY2i8>]

בקפיצת השור צריך הבחור לרוץ עירום 3-4 פעמים על גבם של 5 שוורים העומדים בצמוד ולקבל מספר ברכות. בערב ישנה חגיגה גדולה שבמהלכה עוזב הבחור ונעלם לחודש ימים לחיות ב"בוש" לבדו.

מטבעות חזקים באזור הזה – שוורים ובנות. הבנות הן כוח העבודה העיקרי ואלו שנישאות, חתנן מחוייב לכל חיי אביה להביא כל שנה 5-10 שוורים מנחה.

—————————————————————————————————————————————————-

כל הזכויות C לסיפור לצילומים ולוידאו שמורות לעודד ויטליס

—————————————————————————————————————————————————–

מאת: יוני   ·   קטגוריות: כללי     הדפס פוסט

יש 2 תגובות על הפוסט “עודד ויטליס באפריקה. 15”

 1. תגובה מאת יאיר חסיד ביום 17 אוק 2013 בשעה 13:37

  תבורך עודד,
  מסעך מדהים ותמונותיך נפלאות,
  קבל ממני את מלוא המחמאות!
  יאיר

 2. תגובה מאת Rosel ביום 08 דצמ 2013 בשעה 15:31

  Hallo Oded,

  unglaublich schöne Fotos. Freue mich, daß es dir so gut geht u hoffe, noch viele schöne Reiseberichte zu sehen. Wäre schön, mal von dir zu hören in der Zunkunft. Liebe Grüße Rosel

Trackback URI | Comments RSS

הוסף תגובה