הרפתקה דוט קום

20 באוגוסט 2015 מיכאל חוזר לצפון אמריקה 3

לרכוב בגשם ולטפס על השטן

דקה לפני שהשמש יצאה ההר ברקע.jpg

יומן מסע ג'
הרבה דברים קרו מאז הפוסט האחרון ואני אתחיל מהסוף: איזה כיף ומדהים פה!
חזרה שלושה ימים אחורה:אחרי שכתבתי את הפוסט האחרון ואמרתי שאני אעשה את הדרך משיקגו להר רשמור ביומיים נקלעתי למזג אוויר סוער, ככה זה – אדם מתכנן תוכניות ואלוהים צוחק. שעתיים בתוך היום ראיתי מולי ענן מבשר רעות, עצרתי בתחנת דלק ללבוש את כל הציוד חורף שיש לי רק דבר אחד חסר לי פה – מגפיים. לא יודע למה חשבתי לעצמי שלהביא רק נעלי בד זה רעיון טוב אבל זה מה יש, אז אני יוצא לסערה עם חליפה מלאה ועם שתי שקיות ניילון על הנעליים, מגוחך לחלוטין. חמש דקות בתוך הסערה כבר הייתי רטוב לגמרי והיא לא עשתה סימנים שהיא הולכת להיגמר בקרוב. אני מדבר על גשם חזק מאוד, לא טפטופים כמו שאני רגיל מהארץ. שעה וחצי אחרי הרגשתי לא טוב והחלטתי לעצור במקום הראשון שאני רואה ולהמשיך למחרת שיתבהר, הזדמנות טובה לעשות כביסה פעם ראשונה אחרי שלושה שבועות. בוקר, הסופה לא רוצה לחלוף ואני לא רוצה להישאר במקום, חשבתי שאם הסופה לא תעבור אותי אני אהיה חייב לעבור אותה, לא היה לי הרבה ציוד יבש, פשוט לבשתי הכל כפי שהוא החלפתי שקיות ניילון ויצאתי לדרך.
יום שלם של רכיבה בדרום דקוטה המישורית לחלוטין, אני נוסע בקו ישר, רטוב עד לשד עצמותיי ורועד מקור, ארבע שעות עברו ואני רואה גבעה -לא הר, לא גבעות-גבעה. אבל הגבעה הזאת שיפרה לי כל כך את המצב רוח, היא סימנה לי שאני מתקדם. שהמישורים עומדים להסתיים והנוף המונוטוני הזה יגמר מתישהו ואני לא תקוע בלולאה ואם המישורים נגמרים אז אולי גם הגשם יגמר ואני אראה את השמש סוף סוף, אבל הגשם החליט להישאר איתי עוד קצת. הגעתי להר רשמור, הקמתי אוהל, נכנסתי למקלחת חמה וארוכה וחזרתי לאוהל בחוץ החלה סופת רעמים,רוחות חזקות מאוד טילטלו את דפנות האוהל וגשם, עוד גשם.
לא דיברתי עם אדם כבר שלושה ימים, קר לי, הכל רטוב ואני לבד. בדרך כלל יש לי את היכולת לראות את הרגעים הקשים כחוויה ונהנה מהם לא כשזה מגיע לקור, אני לא מתמודד טוב עם קור. לילה קשה וארוך עבר עלי,הרגשתי בודד.

הענן שמבשר על הסערה.jpg

הענן שמבשר את הסערה

בוקר, יום חדש. אני מתעורר ורואה שעדיין יורד גשם, מנצל הפוגה קצרה בשביל לקפל את הציוד ולהמשיך במסע. נסעתי לראות את הנשיאים מפוסלים על הר גרניט שאני חייב להודות שהיה מרשים ומשם המשכתי לdevils tower -שעתיים רכיבה צפונה להר גרניט שלפני 50 מיליון שנה היה הר געש, זה מקום שכבר הרבה זמן אני רוצה להגיע אליו במטרה לטפס אותו (אין אפשרות לטפס ברגל אלא רק בטיפוס ספורטיבי-(rock climbing) , בשביל לטפס צריך בן/בת זוג ואין לי, וצריך שההר יהיה יבש. בדרך אליו כבר השלמתי עם זה שאני כבר לא אטפס אותו.
בדרך אליו באופק לא האמתי, חשבתי שראיתי כחול, שמיים, קרן אור! איזה אושר, שמש!
עוד חמש דקות גם ההר כבר ממולי ואני מתחת שמיים כחולים ושמש מלטפת את פני. אני עוצר להוריד שכבות ולהתחמם קצת ומשם קדימה להר. כשהגעתי לחניון לילה חיפשתי עוד אובל שיתאים למטפסים שאני אחנה לידם ואולי הם ירצו לטפס איתי, מצאתי אחד עם זוג נחמד, החלפנו שלום ומה קורה והמשכנו לדרכנו, הם לא נראים כמו החבר'ה שאני מחפש, עברתי לתוכנית ב' לקחתי את הנעלי טיפוס תיליתי אותם על התיק והלכתי לטייל סביב ההר בתקווה שמישהו יתחיל לדבר איתי, והנה אני נתקל באותו זוג(סוזן ודייב מבוסטון) שמסתבר שהם כן מטפסים והם אפילו הזמינו אותי לטפס איתם והציעו לי למחרת להגיע איתם לפיסגה. לא יאמן!

DCIM@GOPRO

דייב מטפס

אני כותב עכשיו אחרי היום טיפוס, היה מדהים . הגענו לפיסגה אחרי טיפוס לא קל אבל היה מושלם. פתאום אני רואה את כל הימים האחרונים בפרספקטיבה אחרת. תמיד מדהים אותי איך כל החלטה קטנה שלוקחים במסע כזה משפיע לחלוטין על המשך המסע. אני לא יודע מה היה קורה אם הגשם לא היה מעכב אותי, אני לא יודע מה היה קורה אילו הייתי מקים את האוהל שלי במקום אחר, אבל אני כן יודע שתמיד שאני מסתכל אחורה אני שם לב לכל דבר , לכל פעולה מעשה או החלטה שלי יש השפעה ישירה ומיידית על החיים שלי, אני מניח שזה ככה גם בחיי היום יום אבל ההשפעות הם הרבה יותר ארוכות טווח וקשה לשים לב לזה. אבל פה הכל מיידי וקשה שלא להתפלא.
השמיים היו כחולים השמש הייתה חמימה, הזוג שפגשתי היו מקצועיים מאוד ומעניינים מאוד. אין ספק שהיה שווה לעבור הכל בשביל להגיע לנקודה הזאת בזמן ובמרחב. או כמו שהתחלתי, איזה כיף ומדהים!

DCIM@GOPRO

ארוחת צהריים בהר

——————————————————————————–

כל הזכויות C לסיפור ולצילומים שמורות למיכאל שפייזר

——————————————————————————–

מאת: יוני   ·   קטגוריות: כללי     הדפס פוסט

Trackback URI | Comments RSS

הוסף תגובה