הרפתקה דוט קום

6 ביוני 2011 טיפוסים מיוחדים בדרך לנורדקאפ. דיווח 9

שיר השרירים לרגלָים

ביום התשיעי הגיעו השועלים לשיזוף במרפסת של אלוהים. טיפוס מיוחד להר מיוחד.

CIMG5822.JPG


הצג את הוראות הגעה אל Sand, Rogaland, Norge במפה גדולה יותר

היום התשיעי
אחרי יום הרכיבה הבלתי נגמר של אתמול ולינה מפנקת במלון Lilland בעיר Tau התעוררנו לבוקר ערפילי ולח. השמיים בקושי נראים וצמרות העצים, גגות הבתים, פנסי הרחוב וכל מה שנמצא מעל גובה של 5 מטרים, טבול בענני ערפל כמו קצפת חלב לבנה. מראה מרשים. אך אל דאגה, ידענו כי השמש אמורה לזרוח. כך הבטיחה החזאית של אתמול ואף יתחמם מעט יותר.
את ארוחת הבוקר במלון סעדנו ביחד עם חבורת האופנוענים השבדים, שבזכותם אנחנו כאן. שיחות על חוויות אופנוענות, מסלולי רכיבה ובכלל … ליוו את ארוחת הבוקר המשותפת – חבר'ה נחמדים מאד, ככה זה, כשאתה אופנוען, החיבור מיידי. די שיש לך שני גלגלים ומנוע. קוד סודי, עליו נשפכו מליוני מילים, אלפי ספרים ואין ספור מחקרים. זר לא יבין זאת. אך מה שמעניין; עשר דקות אחרי שהוא יעלה על אופנוע – הכל יתבהר לו…מוזר.

סיימנו את ארוחת הבוקר וכמובן שהצטלמנו למזכרת. התארגנות של בוקר; היי ביי לשבדים ויציאה לכיוון מצוק ה- Preikestolen הידוע גם כ"צוק כס המטיף". מחכה לנו יום אתגרי הכולל טיפוס רגלי לגובה 604 מטר.
הגענו לחניון מתחת למצוק שהזכיר את אלה של הקרן הקיימת… כמעט בין הראשונים, קבוצה של שלושה רוכבים, הקדימה אותנו במעט. את ההר לא ראינו כלל וכלל בגלל הערפילים שכיסו את חלקו הגבוה. החלפנו לבגדי הליכה, קשרנו את האופנועים ואת ציוד הרכיבה וקדימה הפועל…

עם תחילתו של הטיפוס ממגרש החנייה בשעה 10:00 , מצאנו עצמנו על שביל מהודק רחב ידיים, שנתן תחושה של קלילות. בשלב הזה, גם הטיפוס במעלה השביל לא דרש מאמץ ששמנו לב אליו. התקדמנו מחייכים, טובי לב ועליזים. השיפוע סביר בהחלט ואפשרי גם למועמדים ל"יפה והחנון".
חצינו כביש ראשי והמשכנו לטפס בשביל והשיפוע היה עדיין סביר. אך כעבור כמה עשרות מטרים… הפך לרצף אבני חצץ בינוניות ואלה התחלפו במהירות לאבנים גדולות יותר ובהמשך, סלעים של ממש, בולדרים המסודרים ב"הנדסה טבעית" נקרא לזה. מעין שיפוע מדורג. הטבע כנראה לא מכיר בסטנדרטים המקובלים של בנייה. לא רוחב המדרגה וגם לא הגובה בין אחת לשנייה. למעט מקומות בודדים עם יובלי מים זורמים, בהם נסללו שבילים מצופים עץ ומסודרים.
התקדמנו עוד במעלה וזוויות הטיפוס החלו להזדקף ל- 90 מעלות כמעט והעסק נהייה קשה יותר ויותר. שועלים או לא …? המשכנו במסע הכומתה במעלה התלול.

לאחר כשעה, בשלב מסוים של הדרך ובעקבות מאמץ לא קטן, הגענו למשטח אופקי וחלק, המהווה את תחנת הבסיס לקטע הטיפוס האחרון אל ראש המצוק. מאחורינו השתרך שובל ארוך של אנשים בשלל צבעים וסגנונות. ולפנים, במרחק של כמה מאות מטרים, קומץ אנשים כבר ירדו מן המצוק. לחגיגה מצטרפים מבוגרים, קשישים, ילדים, תינוקות בני שנה וכל מי שחפץ בכושר קרבי על הבוקר אפילו כלבים. הגענו לגובה בו הנוף נפתח לפנינו והתחלנו סוף סוף לקבל קצת דיבידנדים; להרגיש ולנשום את הנוף המרשים הפרוש כמו קסם מהאגדות. מונח על כף היד ונמתח עד האופק.  אתנחתא קלה בקומת הביניים וממשיכים בטיפוס.
כחצי שעה נוספת של טיפוס תלול ונושק למצוק עם תהום פעורה של 600 מטרים הביאה אותנו לגג העולם ממש!

עוד ועוד אנשים המשיכו להגיע אל הקצה המצוק והרחבה התמלאה במהרה. השמש כבר זרחה במלוא עוצמתה הסקנדינבית. הערפילים התפוגגו לגמרי ופצחנו בסדרת צילומי סטודיו להנצחת האירוע ובהנחיית רבי אורי מדען השינה הצמוד, תפסנו תנומה קלה לקראת הירידה. חלפה כשעה, המרפסת האלוהית הקטנה שלנו… המתה אדם כמו בחגיגות יום העצמאות שלנו… הצפיפות הפריעה לנו. החלטנו שהגיעה העת לרדת לפני שיהיו דחיפות בתור למטה וזה יכול בהחלט, להיות לא נעים…
הירידה הייתה קשה יותר מהעלייה ואף נמשכה יותר זמן. הדילוגים בירידה הפעילו את שרירי הירכיים למנוע הידרדרות במורד התלול. זוכרים – העלייה האנכית נושקת ל- 90 מעלות.
הגענו לתחתית ההר המאתגר ו ב-16:30 יצאנו להמשך המסע. טווח הרכיבה של 150 ק"מ עד לנקודה הבאה. העיירה sand

בה הכל בקטן ובבודדת; חנות-אחת. מלון-אחד סופר-אחד. שוטר-אחד. ישראלים..שלושה. זה המלון הכי כיפי שמצאנו עד עכשיו. אז נכנסנו לתפוס קצת מנוחה לעצמותינו.

CIMG5860.JPG

CIMG5863.JPG

22:00 התחילה מסיבה בפאב זה היה הסימן להודות שאנחנו רואים הכל דרך עיניים עצומות למחצה. פשוט גמורים. אז יאללה למיטות… לא לפני שנפרדנו מ-260 שקלים. אמרתי כבר; יקר בנורבגיה…

המשך מחר. דש משלושת המטפסים לנורדקאפ.

איציק

————————————————————————————————————————————————

עריכה-יוני. כל הזכויות C לסיפור ולצילומים שמורות למיכאל אורי ואיציק

————————————————————————————————————————————————

מאת: יוני   ·   קטגוריות: אופנועים and הרפתקאות     הדפס פוסט

יש 7 תגובות על הפוסט “טיפוסים מיוחדים בדרך לנורדקאפ. דיווח 9”

 1. תגובה מאת אורן חכימיאן ביום 07 יונ 2011 בשעה 8:20

  שועלים יקרים

  איזה תמונות ואיזה נופים, כל פעם מחדש אתם פותחים לנו צוער למקומות חדשים.
  תמשיכו להנות לחוות ריגושים.
  תשמרו על עצמכם ותהיו חזקים.
  שיהיה לכם חג שמח
  אוהבים אותכם כאן בארץ ומתגעגעים.
  אורן
  נ.ב אבא אולי מספיק להירדם בכל מקום???

 2. תגובה מאת ראובן רובינשטיין ביום 07 יונ 2011 בשעה 12:22

  כל הכבוד!!!!!!!!!!!
  איזה כושר!!!
  אך שווה כל מאמץ
  למה שחיקה לכם למעלה
  ממש "גג העולם"
  חג שבועות שמח חברים יקרים
  ראובן וסילביה

 3. תגובה מאת רבקה פופקין ביום 07 יונ 2011 בשעה 14:21

  רציתי לברך אותכם בחג שבועות שמח!!!!!!!!!!!!!
  ואתה אורי סע בזהירות,שמרו על אצמכם ושוב כל הכבוד.111111111111

 4. תגובה מאת אבי תורגמן בבה ביום 07 יונ 2011 בשעה 16:23

  רק אחרי שיחתי עם אורי היום שוכנעתי להיכנס לאתר ומאז אני לא מצליח להירגע הנופים משכרים והחוויה הכי כיפית של רכיבה משותפת עם חברים טובים פשוט מרוקנת אותי כל הכבוד ושימרו על עצמכם

 5. תגובה מאת שאול כהן ביום 07 יונ 2011 בשעה 16:51

  לשועלים שלושה
  המשך נעים ונאה נראה נהדר!
  ואם נשמעת קצת קנאה,אז היא אמיתית.
  הרבה הנאה.
  שאול עומר

 6. תגובה מאת kobi ביום 07 יונ 2011 בשעה 16:52

  מה נאמר ומה נדבר אכלתי אותה וב..ג..ד..ו..ל!!!
  התמונות והפוסטים אומרים את הכל
  המשך טיול מהנה , איציק תשמרו על "הנהג הצעיר" כנראה שבאותו בוקר לא ברך בהשתדלות.
  קובי

 7. תגובה מאת אבי סגל ביום 08 יונ 2011 בשעה 7:58

  פעם משהו אמר לי לא נגעת לא היית ואתם נוגעים ונהנים ואני איתכם חג שמח ורכיבה בטוחה פופקין אני מקנא בכל הבייקון שאתה אוכל

Trackback URI | Comments RSS

הוסף תגובה