הרפתקה דוט קום

13 באפריל 2009 חול מועד וקם

IMG_0208.JPG

חול'מועד מתעתע בנו כבכל שנה. לפני שנה קמנו בבוקר חול'מועד פסח נחושים לא להתקע בשום פקק אלא אם הוא של יין טוב. אבל ההבטחה שלנו לעצמנו לא ממש חילחלה לתודעת כמה אלפי מטיילים שצבאו על מדרונות הגלבוע, לא טל לא מטר ולא סנטימטר של מקום לעבור בו עם האופנוע… צבא של משפחות שדיברו באקצנט התנחלותי נשפך ממכוניות סטיישן חבוטות והתמזג בנחילי מכוניות לבנות עם מדבקות של נחנחננחנח. ופשוט הזכירו לנו מי אורח אצל מי פה בארצאבותינו. המשותף לשני מעריצי אלוה אלה הוא היכולת הבלתי נתפסת להכניס לסובארו סטיישן שנת 2003 17 בני אדם וגם להוציא אותם משם עם חיוך. בדרך הביתה, עצרנו מול קבר הצדיק בן מישהו ונשבענו בנקיטת חפץ כי על כזו שגיאה לא חוזרים! טוב, זה היה לפני שנה. הבוקר, שנה חדשה, שגיאות חדשות. חול המועד פסח, תקחו את כל שכתוב פה למעלה, תוסיפו מכונית במקום אופנוע. כביש שש עם משאית שחסמה את המסלול צפונה במקום גלבוע. ואדי ערה עם שורה של שוטרים שדאגו להפוך כל רמזור ירוק לאדום ושיירות על שיירות של סנדיי דרייברס חובשי כיפות שזה הצ'אנס שלהם לנקום בנו החילוניים שעוברים להם מול בתי הכנסת עם מכונית בכל שבת.  ותקבלו פרודיה הזויה על פקק מ ה ג ה נ ו ם. אז הנה תקציר היום.

1) ראשית קחו צילומי תקריב של העושר הבוטאני בשולי כביש שש. בדרך כלל כולנו חולפים על פניו במהירות עבריינית, כך שגם יצא לכם משהו מהפקק בן השעה וחצי לחצי קילומטר בו בילינו.

(אני חושב אגב, שהגיע הזמן לקבוע שיפוט מהיר לנהגי משאיות שעקב תחזוקה לקויה של צמיגי גלגלי משאיתם הכבדה. הורסים לאלפי נהגים שעות מחייהם, משהו כמו מאה אלף ש"ח לשעת חסימה של כביש מהיר.)

2) בקרו איתנו ב"אלומה בכפר" ברמות-נפתלי, המקום הכי מדהים לבלות בו חופשה. אצל חברינו (אני משוחד, מה חשבתם?) אלפא ואילן פרי שהם אלופי מימוש חלומות. מי שכבר פגש אותם במסעדת "אלומה" בתרשיחא/כפר-ורדים חייב לעצמו ביקור בפלא שתמונותיו מצורפות כאן. מקום להתאהב בו! אנחנו במרכז וליבנו בסוף צפון.

שווה!

3) בדרך חזרה עצרנו במשתלת גרניום. הממוקמת בסיבוב השלישי במעלה הפיתולים המתנחשים מהמושבה כנרת מערבה. שם נלחמנו קשות בצורך שלנו לחסוך, אבל בכל הקשור לפרחי גרניום כאלה "לה גר קום לה גרניום". קנינו עד שהמכונית הנמיכה עשרה סנטימטר בגובהה, מעומס המשקל הנוסף.

מחר אמשיך לתת בהכנות למסע ואעדכן. כי דברים חשובים קורים.

מאת: יוני   ·   קטגוריות: יוני בן שלום     הדפס פוסט

יש 4 תגובות על הפוסט “חול מועד וקם”

 1. תגובה מאת עומר ביום 14 אפר 2009 בשעה 1:39

  איזה פוסט יפה! אני שמח לראות שאתה לומד ורוכש את הכלים לגרום לכל זה לקרות… ושמח להיות לך לעזר!

 2. תגובה מאת יוני ביום 14 אפר 2009 בשעה 6:19

  אין עליך

 3. תגובה מאת מיקי קאופמן ביום 14 אפר 2009 בשעה 10:42

  מכל מה שראית וראתה המצלמה נצרב אצלי בזיכרון התפוז החיוור המרחף מעל עוגת היער השחור של מגידו. נראה לי שמדובר, בעצם מצולם, בבסיס של עוגת פרג. האמנם?
  מקום שני, האלומה הזאת, ברמות נפתלי.את הנוף אני קונה בלי להתמקח, אבל מה אוכלים שם? בפעם הבאה צלם תפריט לדוגמה. ואחרי כל אלה ואפילו בתוספת משתלת הגרניום, היה שווה לעמוד בפקק??
  או שמא מוטב, כמו תמיד, לדחות את טיולינו לאחד מאותם 180 ימים שאולי יוותרו בלוח אחרי שנננכה את החופש הגדול+כל ימי חוה"מ+כל הששבתות והחגים. (לא כולל ימי מחלה וחופשת הבראה כי את אלה באמת שלא צריך לכלול).

  מחכה בקוצר רוח לביקורך בימקא פניאל.

 4. תגובה מאת יוני ביום 14 אפר 2009 בשעה 14:15

  מייקל יקירי תודה לתגובתך. עוגת פרג אכן. אלומה בתרשיחא, היא שם דבר בצפון הארץ כבר כמה שנים טובות, יש הבאים במיוחד מאיזורים רחוקים רק כדי ליהנות ממטעמי המטבח הצרפתו/מדיטראני של אלפא. עכשיו יש להם גם צימרים הרמות נפתלי.

Trackback URI | Comments RSS

הוסף תגובה