הרפתקה דוט קום

29 באוגוסט 2012 השועלים באירופה – פרק 5

רכיבה רגועה בלב החיים הטובים של אירופה

פרחים, פרפרים וארוחות כיף

PIC_0347.JPG


הצג את הוראות נסיעה ל-Landshut, גרמניה במפה גדולה יותר

24/25/26.08.2012

מתעוררים ב- Bregenz מעט מאוחר מהרגיל (שברנו דיסטנס בליל אמש עם המדריך…) ליום אפרורי ומבשר גשם. שמיים לא משהו… האופנועים במגרש חנייה תת קרקעי, מתחת למלון מתודלקים וממתינים לרכיבה ואנחנו מנצלים את שלוש שעות החופש, לטיול / בילוי בעיר ובשפת אגם קונסטנס המרוחקת כ- 500 מטר מהמלון. מסעדות, דוכני מכירות, שוק איכרים (בזבוזים קלים – כי אין היכן להכניס פירור… המזוודות מלאות עד אפס מקום), מופע  אופרה המתנגן לו באמפי על שפת האגם. אכן, ללא ספק סוג של חוויה אחרת, יופי וצבעים מרשימים המתבלים את הכול בסוג של חופש, ביחד עם האוויר הצלול והניחוח המשכר העולה מהמים השקטים והשלווים.
12:00 ואנחנו על האופנועים לא לפני תפילת הדרך המסורתית, המתנגנת מפיו של הרב המקומי שהגיע במיוחד מארץ הקודש – הכוונה לאורי כמובן!

66 ק"מ ראשונים, מובילים אותנו ליעד הראשון באי – Mainau או בשמו הישראלי והמוכר "אי הפרחים". יציאה מהעיר ומהמדינה האוסטרית וחצייה לחלק הגרמני של האגם. שולה גולדווינג מגלה בקיאות גם ברכיבה עירונית ופקוקה ומובילה אותנו אחר כבוד, לכביש המהיר ולמעבורת הראשונה (ורואים את המים על הצג ) עם אופנוע (כמעט לכולם), לו"ז מתוכנן בקפידה, מביא אותנו תוך כדי רכיבה מנהלתית, לבטן המעבורת דקותיים ספורות לפני הפלגה לאי. הגולדווינג שלי מוכוון לכיוון טור המכוניות (נראה שהבחור נבהל קצת מהגודל וגם מהמוזיקה ולא הבחין שמדובר גם באופנוע) ואת כל השאר (הקטנים…) לשביל האופניים והאופנועים. רגליות צד מוסטות קדימה, האופנועים מוטים על צידם ואנחנו על הסיפון לתמונות וצילומים. רוח קרירה ונעימה מלווה אותנו, וחוויית ה"רכיבה על המים" נראית על פניהם של הילדים… התרגשות וחיוך רחב מרוח על פניהם לכול משך ההפלגה. 10 דקות הפלגה ו- 8 יורו לאופנוע הנחיתו אותנו על האי. רכיבה נוספת של 5 ק"מ ואנחנו במגרש החנייה בכניסה לפארק הפרחים.

הליכה של 5 דקות משער הכניסה והמראות של הפרחים המסודרים כמו חיילים, נראים מכול פינה. בובות וחיות מעוטרות בשלל צבעים מרהיבים וכול זאת מפרחים בלבד. גן פורח של פרחי דליה מכול הסוגים, המינים ובגבהים שונים, משתרע על פני כמה מאות מטרים והטיול בשבילים בתוך הגן הפורח, מניב ריחות בשלל צבעי הקשת – פשוט מראה מדהים. אין ספק, הגננים פה, קורצו מחומר מיוחד ועושים עבודה נפלאה. הגשם מתחיל להמטיר קלות ואנחנו מדלגים בין העצים לתפוס מחסה. אטרקציה נוספת באי, מבנה סגור ומחומם ופה שלל צבעוני של פרפרים בגדלים שונים. ההליכה בתוך המבנה, ביחד עם עשרות פרפרים מתעופפים, מזדווגים, ואוכלים ממגשים מיוחדים שהונחו במבנה ועומדים כדוגמני צילום מנוסים. אחרי 4 שעות של סיור מרשים באי הסתיימו ואנחנו בדרך לבית המלון בעיר Friburg. גשם מעצבן וטורדני, החל לרדת ביציאה מהאי וליווה אותנו ברציפות עד בית המלון. עצירת תדלוק כ- 20 ק"מ מהעיר והורדת מרשלית (לאה) על אי תנועה בכביש הראשי עד להגעת האחרונים והמאסף. עמידה איתנה של לאה בגשם השוטף, דבקות ונחישות במטרה ודאגה לאחרונים בשיירה, חיברה את כולנו יחדיו – ועל כך הוענק לה אות לביצוע משימה במופת. עייפים וגם קצת רטובים, נשפכנו למיטות הרכות בבית המלון.

הבוקר למחרת בפתח ומזג האוויר נראה מבטיח. כבישי B31, B33, B500 מחכים לבואנו. קטע כביש של 170 ק"מ, חוצה את היער השחור מדרום לצפון ומהווה חוויית רכיבה מאלפת. לצורך המחשה – קחו אינסוף אותיות S וחברו אותן אחת אחרי השנייה לכביש אספלס בריא ורחב וכעת, קחו את כול היערות מלהב בדרום ועד הכרמל בצפון וחברו גם אותם. כעת, הניחו את כביש אותיות ה- S בתוך היער הדמיוני הזה בצורה אופקית, עם עליות וירידות קלות וקבלו את הכבישים הנ"ל. חווית רכיבה משכרת עם הטיות מצד לצד, השכבות מימין לשמאל וגיהוץ טוטאלי של אספלט, מלוות אותנו לאורך כל ציר התנועה, ביחד עם עוד מאות האופנועים החולפים מכול עבר. כיאה לטיול רגועים, על הדרך סיירנו וסעדנו בשני אתרים מעניינים: שעוני הקוקייה והמדרחוב הססגוני בעיר Titsse והמפלים הגבוהים בעיר Fribourg.
הרכיבה על כבישי היער השחור, הסתיימה בעיר Baden Baden בבית מלון מקומי עם פינוקים של ממש הכוללים סאונה יבשה ורטובה שהכניסה אליה מותרת אך ורק ללא בגדים כלל (דמיינו לעצמיכם כמה מעניין היה שם…), בריכה מחוממת פנימית וחיצונית, חדר כושר וחדרים עשירים ומפנקים בטירוף. זמן איכות מפנק ושחייה לילית, ליוו את אחה"צ במלון עד לשעות הערב המאוחרות. ארוחה תאילנדית במסעדה מקומית, קינחה את הערב והובילה אותנו ליל מלכים במלון המפואר בעיר.

PIC_0361.JPG

הלילה ירד על כוחותינו ואיתו הגיע הגשם שוב, מטפטף וממטיר את שעות הלילה ומאיים על רכיבת הכביש המתוכננת ל- Ulm. למרות החששות, השמש הפציעה בינות לעננים ונפתח צוהר של קרני השמש לקראת שעות הצהריים. לאחר טיול עירוני במרכז העיר שכלל כנסייה, קזינו, מוזיאון מקומי ופארקים רחבי ידיים, אנחנו בדרך לרכיבה בין עירונית של 200 ק"מ על הכביש המהיר A8. יוצאים מהעיר ועולים על הכביש המהיר. החבורה מסתדרת בטור אנכי ובמסלול המרכזי, השילוט מראה 130 בתוך עיגול אדום ואנחנו מצייתים להנחיות ורוכבים בטיסה נמוכה כמו טייסי אירובטיקה במבנה. דקות ספורות חולפות ואנחנו בעיר בבית המלון Intercity  "היושב" על תחנת הרכבת המקומית. רעש מסילות רכבת מחריש אוזניים מקבל את פנינו בכניסה לחדר ומבאס את התחושה. למזלנו, הרכבות מפסיקות לנוע ב- 23:00 וכך אפשר לישון בשקט וללא הפרעות. את הלילה בילינו בפסטיבל יין מקומי וחגגנו את יום ההולדת של מירי. קובי (למרות כול הנאמר…) הזמין לכבודנו בקבוק יין אדום והרמנו כוסית לחיים למירי ולקינוח הזמנו פיצה ענקית ברוחב של 30 ס"מ ובאורך של 2.5 מטר מלאה בכול טוב אפשרי. חגיגת יין מקומית ביחד עם מירנדה מקומית, הובילה אותנו מתנדנדים בגשם שוטף שהחל לרדת אל בית המלון.
טיול הרגועים הסתיים לו ואנחנו עושים את דרכנו ל – HOME = הגדרה למקום השכרת האופנועים, כשבדרך, אנחנו עוצרים בחנויות אופנועים ובסניף המרכזי של BMW במינכן לשטוף את העיניים בדגמים ובציוד החדש ולהשלים מעט ציוד רכיבה חסר. 19:30 ואנחנו במלון רומנטיק בעיר Landshut המקום בו התחלנו את הטיול. החזרת האופנועים להרמן וארגון הציוד ליום הטיסה למחרת. ימבה של ציוד התווסף לבאגז', שגם כך היה מלא מלכתחילה.

PIC_0166.JPG
פרק הסיום לטיול, שייכתב כמובן בארצנו הקטנה, יכיל גם, ביטוי לתחושות של כול זוג וסרטון מייצג של חלק מהאירועים בטיול.
ניפגש בארץ,
שלכם,
איציק.

——————————————————————————————————————————-

ערך יוני. כל הזכויות C לסיפור ולצילומים שמורות לאיציק שפר וחבורת השועלים

——————————————————————————————————————————-

מאת: יוני   ·   קטגוריות: כללי     הדפס פוסט

יש תגובה אחת על הפוסט “השועלים באירופה – פרק 5”

  1. תגובה מאת דליה- ה-אחות ביום 30 אוג 2012 בשעה 14:13

    תאור הנסיעה הצילומים המאלפים באי הפרחים, (מזכיר את בילבאו)העוגות המגרות
    הכל מדהים ,והחשוב מכל שחזרתם מרוצים מאושרים ובריאים. ומתכננים את הטיול הבא
    שנה טוב וחג שמח לכולכם
    דליה

Trackback URI | Comments RSS

הוסף תגובה