הרפתקה דוט קום

27 במרץ 2009 דרכים צדדיות ליין טוב

אם נהיגה אינה הולכת עם אלכוהול, על אחת כמה וכמה אופנועים ויין, ולכן נסענו היום לאירוע השקת יינות וטעימות של יקב צ'ילאג, במכונית. כשהיה ברור שאני נוהג הלוך חזור וגלי יכולה להשתטות.

יקב צ'ילאג הוקם על ידי אורנה צ'ילאג ביחד עם יורם בעלה. יורם הוא האיש ששידך ביני לבין גלי רעייתי, לפני שלושים וכמה שנים. הכרתי את יורם ביחידה בזמן השירות שלנו ובעצם הייתי בן בית אצל משפחתו. כך שיום אחד הוא תכנן לי מארב בחוף הים של תל-אביב, ושם הפגיש אותי עם גלי.

משפחת צ'ילאג עלתה לארץ מצ'כיה לאחר שהשאירה אחריה רכוש רב, ובנתה את עצמה בארץ לתפארת. אביו של יורם היה אושיה בפני עצמו בתחום האלקטרוניקה (למי שזכור עדיין השם "טנדברג" אותה מערכת סטריאו אגדתית מנורבגיה שהיתה סמל סטטוס לפני פרוץ העידן הדיגיטלי). יורם ממשיך עד היום, בייצוג ושיווק חברות המשיקות ליצרני הייטק בארץ, אם במכשור ואם בחומרי גלם. על הדרך. יורם ואורנה הקימו בשנת 1999 את "יקב צ'ילאג". אורנה השתלמה בייננות באוניברסיטת מילאנו באיטליה ואת ההתמחות עשתה ביקב הידוע "אנטינורי" שבטוסקנה. אורנה שייכת למסדר מצומצם של יינניות מרחבי העולם. כשחזרה לארץ התמקמה בקבוצה המובילה והמוערכת של יצרני היין הזעירים – הבוטיקים – בארץ.

אורנה ויורם צ'ילאג משיקים את הטעם הנפלא של 2009
אורנה ויורם צ'ילאג משיקים את הטעם הנפלא של 2009
ליקב צ'ילאג שלוש סדרות יין
PRIMO סדרת הדגל המושקת רק בשנים מובחרות. אנחנו טעמנו את יין הקברנה סוביניון 2004 הנפלא.(תחסכו ממני את ההשתפכות האופיינית)
סדרת SOLO הסדרה הבוגרת של היינות שכללה  קברנה סוביניון 2005 שנבצר בכרם בן-זמרה בגליל. יין מרלו 2005 שענביו נבצרו בכרם נס-הרים בהרי ירושלים.
וכן סדרת VIVO שהיא הסדרה הצעירה של היקב שכללה היום בלנד 2006 של קברנה מרלו וסירה מהגליל העליון ומהרי ירושלים, פשוט איחוד רב איזורי בבקבוק אחד. ומרלו 2006 מכרם נס הרים. זה נכון שאני חבר של אורנה. אבל רבקום, איזה יין. איזה! אפשר לתאם ביקור 0544-562057
קחו את עצמכם לצ'ילאג, באיזור התעשיה ביהוד. אולי עם נהג מלווה והכינו עצמכם להנאה צרופה. לבריאות.

מאת: יוני   ·   קטגוריות: יוני בן שלום     הדפס פוסט

יש 2 תגובות על הפוסט “דרכים צדדיות ליין טוב”

  1. תגובה מאת דובי ביום 02 אפר 2009 בשעה 22:04

    יוני,
    איזו הפתעה נעימה היתה לראות אותך ואת גלי אצל צ'ילאג. יין ואופנועים לא הולכים יחד, אבל כמי שנהנה משני עולמות אלה.. ועוד איך הם הולכים יחדיו!

  2. תגובה מאת יוני ביום 08 אפר 2009 בשעה 6:43

    דובי, כאשקלוני לאשקלוני. תראה איך אנשים נפגשים סביב תחומים המעניינים את שניהם, לאחר עשרות שנים ולא ידעו זה על זה אף שגדלו במרחק קצרצר זה מזה. "איזה עולם נפלא…" (לואיס ארמסטרונג)

Trackback URI | Comments RSS

הוסף תגובה