הרפתקה דוט קום

12 במאי 2016 אחינעם רוכבת את אפריקה 7

אופנוע, כרישים, וחזרה לקייפטאון

img_0248.jpg

לבלוג הנפלא (באנגלית בחלקו) של אחינעם כאן

2 במאי 2016

בימים האחרונים ביליתי בהנאה רבה  ב"נתיב הגנים" של דרום אפריקה, איזור אשר זכה בצדק למוניטין כאחד האזורים היפים ביותר של דרום אפריקה.
ביום רביעי שעבר נסעתי מ Burgersdrop לג'פריס ביי דרך איזור הקארו הצחיח והדרמטי. העננים היו תלויים בגובה נמוך ועד מהרה ערפל אפף אותי לגמרי.

img_0211.jpg
ג'פריס-ביי משדר "ריגוש גלישה" מכל פינה. זהו אתר המפורסם בעולם ב"סופר טיוב" שלו. בסוף השבוע בו התחזית דיברה על תנאים מצויינים. ואפילו ניסיתי את מזלי.

screenshot_2016-04-27-19-43-05-01.jpeg

גם עיירת הנופש הסמוכה, סאן פרנסיס ביי, היתה יפה ורגועה.

למחרת נסעתי מוסל ביי דרך כביש צדדי בשם Pass Boulkrans שנסגר לפני כמה שנים. הדרך עדיין במצב טוב אבל היא הפכה להיות זרועה בסלעים וצמחים. איזור טובל בטבע – והדרך היחידה לתאר את זה היא קסם טהור.

img_0244.jpg
במוסל-ביי פגשתי שתי בנות גרמנית שנמצאות שם במסגרת תוכנית לחילופי סטודנטים עם אוניברסיטת דרבן ושני בנים מגרמניה ואלסקה שלמדו בסווזילנד. יחד נסענו שעתיים צפונה אל מערות קאנגו המהממות שנוצרו לפני כשני מיליון שנים.

ביום שבת הלכתי לצלול עם כרישים באמצעות כלוב ברזל, משהו שרציתי לעשות מזה זמן רב. זו הייתה חוויה מדהימה. מלבד האדרנלין וההתרגשות, למדתי גם הרבה על העמלץ הגדול. לדוגמה, האם ידעתם כי הכרישה הנקבה כמעט כפולה בגודלה מהזכר? וכי הם מגיעים לבגרות מינית רק בסביבות גיל 26-33 וחיים עד כ -70? המרכז גם עובד קשה כדי לקדם את המודעות לשימור בעלי חיים אלה.

img-20160430-wa0031.jpg

20160430_130506_hdr-01.jpeg

הנה הסרטון להנאתכם:


אתמול נסעתי בדרכי עפר ממוסל-ביי אל המלגס פונט, המעבורת האחרונה בדרום אפריקה המופעלת ידנית. הרפסודה טעונה עם שלוש מכוניות (ואופנוע אחד שהתגנב לרווחים) הפועלים מושכים בגופם והרפסודה נעה על גלגלת המתכת.

שבילי העפר היו במצב מצוין וסיפקו הרבה יותר כיף מהכביש הסלול, במיוחד עם האופנוע שלי. חווייה שהיתה עבור יכולות הרכיבה שלי זריקת עידוד גדולה. יום שלם בדרכי עפר לבד – התמודדתי עם זה נהדר.
ועכשיו סוף סוף הגעתי בחזרה לקייפטאון. יו באדיבותו הציע לי מקום להתאכסן. יש לי כמה סידורים ודברים לארגן פה. אז אני מקווה להיות בתוך שלושה או ארבעה ימים בדרך צפונה לנמיביה.

route-south-africa.jpg

—————————————————————–

כל הזכויות C לסיפור ולצילומים שמורות לאחינעם הראל

————————————————————————


תרגום מאנגלית- יוני

מאת: יוני   ·   קטגוריות: כללי     הדפס פוסט

Trackback URI | Comments RSS

הוסף תגובה