הרפתקה דוט קום

10 ביולי 2013 מני אברמסון בדרך הארוכה לגיאורגיה 2

מתחיל להתרגל לרכיבה חו"לית

אחרי לילה ראשון ביוון, מתעורר בבוקר לצלילי הגלים והרוח הקרירה של הבוקר ליד  Agioi Theodoroi. מקפל את האוהל ואת המזרון ומעמיס את הקטנוע, עולה לבית קפה למעלה ומזמין לי קפה יווני ומאפה וכעבור 15 דקות אני שוב על הדרך לכיוון מערב לעיר נמל פאטרס. מנחה את הג'יפיאס לוותר על כבישי אגרה וממשיך את הרכיבה לצד החופים תוך כדי שמרוח לי חיוך על הפנים ובריזה קרה של בוקר מצננת אותי.
כעבור רכיבה של כשעה וקצת, מתחיל לטפס בגובה לרכס ההרים שנמצא דרומית לכביש E65 , מזג האוויר מתחיל להתחמם ודי דומה לזה של ישראל, אבל המזל משחק לטובתי ובעודי מטפס בגובה, הטמפ' יורדת ושוב הרוח הקרה מנשבת. גם המנעות מכבישי אגרה מניבה פירות והכביש מתחיל להיות מפותל. למרות שהמצב של האספלט לא משהו.

כעבור רכיבת כ 60 ק"מ של כבישים מפותלים , עליות וירידות לצד כרמי ענבים , המנורה של הדלק התחילה להידלק ונתנה לי עוד כ 40  ק"מ של רכיבה. בודק בgps האם זה יספיק להביא אותי לת.דלק הבאה, אבל זה מרחק די גבולי ולא בא לי להתקע בלי דלק באמצע איזה ההר, שכמעט ולא עובר פה איש. נאלץ לחזור אחורה ולוותר על הרכיבה באזור הררי, מה שמאלץ אותי לרדת לאזור החופים של כביש e65.
לאחר תדלוק, אני ממשיך ברכיבה על הכביש שזורם ממש על קו החוף ובמקביל לכביש אגרה.
רכיבה על קו החוף מביאה אותי לעיר פאטרס. עוצר ברמזור ושואל רוכבת חמודה על ווספה , היכן ניתן לרכוש כרטיס למעבורת לאיטליה, היא מחייכת ומסמנת לי follow me ומכניסה אותי לנמל לאזור של הקופות. מודה לה מקרב לב ופונה לעבר הקופות. סקר שוק קצר וקונה לי כרטיס בחברת Superfast לאנקונה שבאיטליה. המחיר נע בין 120 ל 200 אירו , תלוי בסוג הקבינה שתבחרו על המעבורת.
המעבורת משמעותית יותר מפוארת מהמעבורת של Salamis ומציע בריכה קזינו קטן , בארים, רחבת ריקודים ואינטרנט לשעתיים תמורת 3 אירו. כמו כן המחיר של ההפלגה לא כוללת ארוחות, אז משלם עוד 20 אירו לארוחת ערב. ההפלגה לאנקונה לוקחת כ 20 שעות ומחכה בסבלנות לצאת לאספלט האיטלקי, ליין, למאכלים ולנופים שיש לה להציע.

להתראות בהמשך שלכם מני

————————————————————————————————————————–

כל הזכויות C לסיפור ולצילומים שמורות למני אברמסון

————————————————————————————————————————-

מאת: יוני   ·   קטגוריות: כללי     הדפס פוסט

Trackback URI | Comments RSS

הוסף תגובה