הרפתקה דוט קום

17 בספטמבר 2009 יוני בקולומביה

הקולומביה שבתוכי

IMG_8299.JPG

ההרים החלו לגבוה יותר ויותר, הדרך נגללה לפני כמו שטיח אפור. הצמחיה שפעה במזרקות עצי בננה וקוקוס שזינקו מתוך הסבך והעננים ממעל השתחוו מעל הנוף כמו רקדניות בלט שמנמנות, רגע לפני שהן פורצות בבכי. ביציאה הדרום מערבית מבוגוטה, הכביש עבר בשכונות שהתעוררו בעצלתיים ליום שבת, יומם של הסוחרים, הרוכלים וגובי הכסף במגרשי החניה. יום שוק. קבוצות של תלמידים בתלבושות אחידות צבעו את המדרכות ושוטרים מנומנמים עמדו בקרנות רחוב, מחכים להסתערות כלי הרכב היומית. מיכל הדלק אותת לי שהוא כבר חי על אדים. כלל חשוב ברכיבת מסע; אל תגיד "נמלא אחר כך" תמלא עכשיו!, בוודאי בארצות בהן התזזית וההגיון המעורפל מנהלים את השגרה. גם אם נראה שתהיינה עוד הרבה תחנות דלק בהמשך. אל תסמוך על כך לעולם.
בבחירת הכיוון ליעד הבא, גם כשאני בטוח לחלוטין, מגובה במפה וציוני דרך בג'י.פי.אס. – אני מעדיף לשאול. זה סוג של חיבור לנהגים סביבי שניכר משפת הגוף שלהם ושל מכוניותיהם שהמופע העב"מי ההזוי שלי, בבוקר הכי שגרתי של חייהם, מפיח בהם התלהבות ותחושה שהם נוגעים במשהו חד פעמי. אני נהנה לתת להם את ההזדמנות לקחת חלק בפנטזיה.

שואל על כיוונים ועל שמות, מקומות או מרחקים. האיש בטויוטה השחורה מימין נצמד אלי כבר שני קילומטר. ברמזור הראשון, קפץ מהרכב, ניגש אלי ושאל אם אני צריך עזרה בבחירת הכיוון. משפחה שלמה בטנדר אדום לפני, לא חדלה לנופף אלי והיה ברור לי שהגדולים מסבירים לקטנים, מה מצוייר במפה שמופיעה בסמל המסע המודבק בחזית האופנוע. גם נהגים שעמדו לידי ברמזור המשיכו בהסברים, אף שהרמזור כבר השתנה לירוק ומסביב איש לא צפר. אלה רגעי חסד שאני אוצר, שמשאירים בי סימנים נעימים של זכרון מחוייך. מצדיקים את הנחת היסוד, שבסוף כולנו אותו דבר. הבתים האחרונים של בוגוטה נעלמו כנקודות במראות האופנוע ולפנים הכביש החל להסתלסל בין שלוחות הרים ומורדות שהסתירו ערוצי נהרות בעומק חמוקיהם. בעודי מהרהר בנחת,

IMG_8214.JPG

חלף על פני בצווחת מנוע אופנוע ספורט, כמו אומר: "בוא נראה אותך משיג אותי, שוויצר!". לאופנוענים שכאלה אני מגיב תמיד בחיוך ביני לביני. מה לי ולרכיבה ספורטיבית עכשיו? לא עברתי יותר משלושה קילומטר והימאהה הכחול עם שני רוכביו כבר עמדו במחסום שיפוצי הדרך הראשון להיום. אמנם הכבישים בקולומביה רחבים ויפים, אך מדי כמה קילומטרים נעשים בהם שיפורים, שיפוצים וסלילה מחודשת של קטעים שנסחפו או כוסו במפולות סלע. כך שהכביש הרחב הופך לנתיב אחד המנוהל על ידי עובדים בשני קצותיו, המתירים בכל פעם לשיירה מכיוון אחד לעבור בו. הגעתי לשני הרוכבים על אופנוע הספורט שהתעלמו מנפנוף השלום שלי ורכנו על האופנוע שלהם דרוכים לזינוק מראש הטור. הדקות חלפו, והם על קצות האצבעות, מחכים לגונג. וכשהוא היכה, הם שוב נעלמו מעבר לכתף ההר הרחוקה.

באיזור הזה, בו הדרך חצובה בשולי ההר, הכביש מוצף מים מדי פעם. הם מגיעים ממפלים זעירים הנופלים מראשי הקירות שכורסמו ברכס וצריך להיזהר מהחלקה. המשכתי לרכב בנינוחות, תוך הקשבה למוסיקה ברזילאית שיודעת להתאים את קצב הלב לקצב המנוע. באחד העיקולים הרחבים שמאחריהם הכביש נפל בזווית חדה ימינה לתוך ירידה תלולה. ראיתי התקהלות בצד הדרך. תאונה. מגן המתכת משמאל היה פרוץ. נראה שמישהו עף לתהום משמאל. עצרתי לראות במה מדובר וליבי דפק. הבטתי מעבר למחסום המתכת וקיוותי לא לראות את המראה שממנו חששתי. רווח לי כשראיתי כי זו היתה "רק" משאית/מיכלית ענק, שנהגה לא "לקח" את הסיבוב והמשיך ישירות למדרון, למזלו, המדרון היה משופע והוא נעצר אחרי כמאה מטר. המשכתי. לאחר כעשרים קילומטר, שוב מחסום תיקוני דרך. עברתי כחמישים מכוניות שעמדו בטור והגעתי לראשו. שם חיכו לי שני הרוכבים שהסירו את הקסדות ועמדו ליד האופנוע. הפעם החלפנו מילות ברכה. מסביב נתקבצו לראש הטור עוד רוכבי קטנועים ואופנועים קלים והביטו בשתיקה במפלץ עליו רכבתי. האחראי למחסום אמר שהעיכוב ימשך כעשרים דקות.

החלטתי לשבור את השתיקה לטושת העיניים סביבי. שלפתי את שקית סוכריות ה- m&m שלי וחילקתי חופנים של כדורים צבעוניים למי שרק הושיט יד. זה שבר את הקרח, פתאום נשאלתי שאלות באנגלוספרדית מהירה ועניתי עליהן בספרדועברית איטית. מכאן ועד המשך 450 הקילומטרים של רכיבת היום, כבר היו לי חברים לנפנופי שלום, מחוות עקיפה ופינוי נתיב. הכבישים בקולומביה הם כבישי אגרה. אך אופנועים פטורים מתשלום, בכל כניסה לכביש אגרה יש בצד ימין מסלול כניסה חינם לאופנועים. מעורר מחשבות על היחס לדו-גלגלי במולדת.

היעד להיום, העיר קאלי (Cali) השוכנת כארבע מאות קילומטר מדרום מערב לבוגוטה. כדי להגיע אליה יש אפשרות לרכב בדרכים צדדיות החולפות בנוף הררי פרוע ובכבישים באיכות בינונית ולקנח באיגוף דרומי דרך העיר הואילה (Huila), או לחתוך מעט צפון מערבה דרך העיר ארמניה (Armenia)  ואז לרדת לאורך הרמה הפנימית המערבית שנמתחת דרום מערבה, כמעט עד גבול אקוודור. בחרתי באפשרות השניה. ההכנה אמש ליציאה שלי לקטע הקולומביאני, החלה בקבלת מייל טרי מהבית, אליו היה מצורף קישור לדיווחים עדכניים מהנעשה בדרום קולומביה. כלומר לא רשימת הפסטיבלים או הירידים השבטיים, לא גובה הגלים בחוף ולא עוצמת מי המפלים, כי אם הדבר שהכי מאפיין את קולומביה בשנים האחרונות. הטרור. דיווחים על עוד חטיפות שנעשו השבוע, בדיוק על  הציר עליו אני רוכב – רציחות ומעשי שוד שהתרחשו ממש לפני ימים ספורים.

היו קטעי דרך ארוכים בהם מצאתי עצמי בודד לחלוטין. היו מקומות בהם הכביש היה כל  כך מוזנח שחשבתי שאולי טעיתי בדרך. ולא היה את מי לשאול. ולא אחת, ציפיתי למצוא מחסום דרכים מאולתר מעבר לפניה חדה, בו ישדדו אותי במקרה הטוב ובכמה מקרים בהם חלפתי על פני רכב חונה, במקום נידח, חשבתי שיקפצו מתוכו אנשים ויכוונו אלי נשק. מי שרוכב על אופנוע יודע שבסופו של דבר, רכיבה על אופנוע היא מסע אחד ארוך של תסריטי אירועי תקלות, מכשולים או סכנות. שכותרתם פשוטה: "והיה אם". כלומר, בכל רגע עלי לחשוב על "מה עלי לעשות אם…"  יהיה שמן על הכביש, אם הרכב לפני יעצור פתאום, אם זה שמאחור יתקע בי, אם אמצא מולי רכב שיצא לעקיפה חסרת אחריות… אם ואם ואם. בזכות החשיבה הזו, אופנוענים אמיתיים שורדים. אבל כאן עלי לגייס חשיבת "אם" מסוג אחר. מה עלי לעשות, אם אתקל בחוליית חוטפים שתהפוך את הדיווחים מהמסע שלי מפוסטים קלילים ומטומבלים, לנתון חדשותי? בלי שום חשיבה על מעשי גבורה, אני מחזיק בהיכון את לחצן קריאת החירום של מכשיר ה"ספוט" (Spot) שהוא מכשיר איכון לווייני למצבי חירום, אותו רכשתי טרם היציאה לדרך. ההתעסקות בטרדות הבטחוניות לא המעיטו בכלום את ההנאה שחשתי מהנוף סביבי. כמות הפרפרים שחצו את הכביש והציפרים הצבעוניות שקיפצו ודאו לצידי הדרך הפתיעו אותי בעוצמתם. מאז הבוקר חצו את דרכי שחלפה באיזורים טרופיים, חמישה פרפרי מורפו כחולים וענקיים שבהקו בגוון טורקיז מתכתי ומעופם הוא נפנוף עצל, איטי ולעיתים נמרץ. במסעדה בה ראיתי חבורה של שוטרים סועדים. עצרתי והזמנתי מרק ירקות ולחם. לפחות מכאן הרגשתי, אצא בשלום. כשנכנסתי הבנתי שכולם רתוקים למשחק הכדורגל בין קולומביה לאקוודור ששודר באותו זמן על מסך בפינת המסעדה. עכשיו יכול כל פרח טרור לחטוף אותי, את המסעדה ואת כל משטרת קולומביה. רק קיוותי שגם הטרוריסטים צמודים עכשיו למסכים. הגעתי לקאלי ממש עם חשיכה. עיר ענקית עם מרכז מודרני וכבישים עטורי צמחיה מטופחת. וכיוונתי להוסטל "איגואנה" הממוקם באחת משכונות הוילות בגבעות שבמערב העיר.

השוק של קאלי

קיבלתי חדר עם מקלחת קרה ובניין מלא תרמילאים צעירים וגם שני זוגות מבוגרים יותר. לא היה קשר אינטרנט מפאת תקלה, אבל היתה מוסיקה נהדרת של גיטריסט אנגלי שישב בפינה החדר ונתן לכולנו קונצרט חינם. עזבתי את קאלי בשעה חמש וחצי, חשבתי כי בשעה כזו אצליח לחצות את שולי העיר הצפופה ולהמנע מהתקעות בכאוס התחבורתי המאפיין את השכונות הדרומיות כאן. אך מה לעשות, הכביש היוצא דרומה מקאלי חולף באמצע השוק. ושוק כמו שידוע לנו זה איזור זוחל, נדחף, חונה באמצע הכביש וצופר, שיש לי אליו יחס אמביוולנטי. כי מצד אחד אני אוהב את זה ומצד שני, יש לי בתכנית חתיכת מרחק להיום. ריחות השוק המתעורר, קריאות הסוחרים באינטונציה הזהה בכל השפות בעולם. הקונים הרבים שגדשו כל פינה, באותה התנהלות כמו בכל שוק בעולם. של בחירת הפרי, הושטתו למוכר לשקילה וספירת העודף בטרם הכנסתו לכיס. חיממו את ליבי, הרגשתי שוב בבית. המשכתי. קאלי שוכנת במרכז רמה בגובה ממוצע של 1500 מטר. אוירה יבש ונעים. שדות קנה סוכר מאופק לאופק וכמה בתי זיקוק ההופכים את הסוכר לדלק. מולי חלפו משאיות שהובילו את קציר קני הסוכר, בארבע חמש ושש מיכליות נגררות קשורות זו אחרי זו, כרכבת כביש.

מחסומי הצבא על הדרך הלכו ותכפו. ידעתי שזה סימן, כי אני באיזור מועד. במהרה הנוף השתנה לחצי מדברי. לפתע נעלמה הצמחיה הטרופית וקרחות עשב וקוצים יבשים במדרונות סלעיים, החלו לתת את הטון לנוף. החום עלה  ונהיה שרבי ממש. חלפתי בין כפרים עלובי מראה וריח. אנשים פשוטי לבוש נברו בערימות אשפה ובתים זנוחי חזית. רוב האנשים היו כהי עור ממוצא אפריקני. ניכר שהגעתי לאיזו חצר אחורית של קולומביה. הכביש המריא עוד ועוד לגבהים שמעל 2500 מטר. ושמתי לב כי גם בגובה 2700 מטר צמחו עצי מנגו, בננה וקוקוס השייכים לאיזורי צמיחה טרופיים ונמוכים.

פרדות המשמשות את החקלאים במטעי הקפה. רק כך הם יכולים להגיע לחלקות התלולות

תחזוקת הכבישים היתה טובה מאד והתהומות מימין ומשמאל שנפלו אנכית לעומק של מעל שני קילומטר, גם הם היו עשויים טוב מאד… מפחידים ושלחו אותי לרכוב קרוב למרכז הכביש. מדי פעם כשמשכתי נשימה אחת גדולה. נזכרתי כי האויר כאן דליל בחמצן.

כנסיה בפסטו

גם התנועה היתה דלילה שמתי לב כי כמו במרכז אמריקה, הגם שהערים עמוסות ופקוקות ברכבים פרטיים. אנשים אינם נוסעים כך סתם מעיר לעיר ברכבם הפרטי. בדרכים הראשיות יש משאיות בכל גודל, אוטובוסים עם כל גווני העשן, כמה טנדרים פתוחים ואולי עשר מכוניות פרטיות שחלפו על פני ביום. לעיירה פסטו (Pasto), הגעתי לקראת ארבע אחר הצהרים. האויר היה צלול ועל הסביבה כולה היה נסוך אור צהבהב שהדגיש את יפי המקום עד למרחקים. העיר מונחת בעמק באמצע רכס גבוה, רחב ועטור שלוחות הרים הנאספות למרכז העיר במורדות מתונים. תיתורת העיר מכוסה בצפיפות, בבתים בגוון אדמדם.

כיכר העיר פסטו

ללא שאלות רבות זיהיתי מבעד לרחובות הפשוטים, את צריחי הכנסיות וכך ידעתי להגיע למרכז הסוקאלו, שם חשבתי, וודאי אמצא גם מקום ללינת הלילה. פסטו תהיה, על אף יופיה המדהים. לא יותר מחניית לילה, בדרך לגבול עם אקוודור המתוכננת למחרת בבוקר. מרכז פסטו הוא  שילוב בין עתיק לחדש, בין סואן לאיטי, בין מתוח, לבין כמה שוטרים ששוטטו באיזור והפגינו נוכחות מוגזמת לטעמי. ההוסטל "קאולה" ממוקם ממש במרכז מול הכנסיה, בקומה שניה של בנין משופץ בסגנון קולוניאלי. היו במקום עוד זוג אוסטרלים שיצאו לעולם עד שיגמר הכסף או שייתפסו עם שקית הגראס. האופנוע ננעל במגרש חניה ממול.

ככל שאני מתקרב לגבול עם אקוודור, אני מרגיש כמו מי שפתאום מסתכל כל כמה דקות על השעונים והמחוונים, כי הוא מבין שהזמן אוזל. הפגישה עם גלי בקיטו, תהיה סוף הקטע העצמאי, הבודד. הראשון של המסע. עד לשם, אני כל הזמן רק עם עצמי. חווה את השלווה שבבדידות, אך גם את הצורך לדבר עם  מישהו, לחלוק. לדון על מה חשוב ומה לא. מנסה להביט עלי מהצד, מתלבט אם לצחוק או להצטער. אני נוזף בעצמי. ומצחיק את עצמי וברגעים מסויימים מתמלא בגעגוע, שלא תמיד ברור לי למי הוא. ומוצא פתאום שהנוף מיטשטש מבעד לדמעות – כאלה שעולות בלחץ ובמהירות, מלוות בכאב בגשר האף. חושב על בנותי, מה הייתי רוצה לומר להן ממש ברגע זה, עורג לגלי שלי. אני חושב על חברים שאני אוהב. על סבלם ועל שמחותיהם. נזכר בפרצופים שאיבדתי בקרב או בתיגרות הקיום. אני נזכר בגדי. איש שאהבתי, שלא הייתי ער מספיק לסימנים, לפני שטרף את נפשו בכפו. הנוף סביבי הוא לעיתים לא יותר מתפאורה בסרט פנימי שאני מחבר. סיפור הנשען על דברים קטנים שאני רואה. דברים סתמיים שלא תיארתי לעצמי, כמה עוצמה יש בהם לחבר אותי לחוסרים. ומה חסר לי כאן באמת? מנוחה. חיבוק. מילה. אני כל הזמן מדגדג את התובנות הבומבסטיות, הצדקניות והמקובעות שלי ומאתגר אותן למול מסקנות קטנות שאני אוסף כל הזמן. ואחרי כמה קטעי מחשבה על האבסורד שבחיים, אני מבין גם כמה דקיק הגבול בין אומץ לטיפשות. וכי עלי להמשיך במסע הזה לא כי אני אמיץ, אלא כי אני פחדן שיודע שבלעדי המסע הפנימי שלי, אני נדון לגסיסה איטית. לא כאדם אלא כחולם – וזה לדעתי הפחד הכי גדול שיש.

IMG_8627.JPG

מעבר הגבול בין קולומביה לאקוודור

מפסטו יצאתי דרומה, לכיוון מעבר הגבול עם אקוודור, אותו חציתי במצב רוח שמח ושטותניקי כזה שאפף אותי והביא אנשים לחייך אלי מכל עבר. בעוד שבוע ראש-השנה וכבר השבוע, גלי שלי. דרכון: חותמת. אופנוע: חותמת. מוכס: חותמת.  וכביש שמח כבר רץ לאחור במעלה הדרך לקיטו בירת אקוודור.

shana-tova-from-ecuador

מאת: יוני   ·   קטגוריות: אופנועים and הרפתקאות and יוני בן שלום     הדפס פוסט

יש 25 תגובות על הפוסט “יוני בקולומביה”

 1. תגובה מאת נירה רונה ביום 17 ספט 2009 בשעה 5:38

  מדהים! אמשיך לעקוב…האם גלי הצטרפה רק עכשיו?
  שנה טובה

 2. תגובה מאת שמחון דוקטורי ביום 17 ספט 2009 בשעה 12:13

  "…וכי עלי להמשיך במסע הזה לא כי אני אמיץ, אלא כי אני פחדן שיודע שבלעדי המסע הפנימי שלי, אני נדון לגסיסה איטית. לא כאדם אלא כחולם – וזה לדעתי הפחד הכי גדול שיש."

  מצדיע לך, hombre.

 3. תגובה מאת חדוה זיסמן הגדי ביום 17 ספט 2009 בשעה 14:24

  שמחה בשבילך על ה,היבור לעצמך רק בשביל זה היה כדאי כל המסע שלך, במהלך החיים השוטפים והזורמים לא תמיד יש לנו הזמן היכולת להנות מהבדידות, ולהפיק ממנה תועלת.ועוד משהו כל הכבוד שלמרות הgps אתה יוצר קשר עם אנשים כדי לקבל מידע. הטכנולוגיה כל כך הרחיקה אותנו מהקרבה האמיתית, מהמגע, מהקשר החם, וטוב שאינך מוותר על מהות קיומ כבני אדם.ממשיכה להנות וללות אותך במסעך.שנה טובה ומאושרת לך לגלי ולבנותיך.חדוה זיסמן הגדי

 4. תגובה מאת אבי פלדמן ביום 17 ספט 2009 בשעה 17:12

  שנה טובה לכם, סע בזהירות, עכשיו אתה מרכיב

 5. תגובה מאת ירון פיק DL650 ביום 17 ספט 2009 בשעה 20:58

  ליוני וגלי על הסוס האדום
  שנה טובה ומתוקה
  אותה לא תשכחו לעולם
  המשיכו במסע
  ותהנו מכל רגע
  בהצלחה
  ירון פיק
  זכרון יעקב

 6. תגובה מאת זאב ביום 17 ספט 2009 בשעה 21:40

  היי יוני והפעם שלום גם לגלי, איזה כיף…. לנו ? כי גם אני הייתי בציפיה למפגש שלך עם גלי. למה? כי דאגתי לך במקומות לא הכי סימפטיים !!! עשית זאת, כל הכבוד תמשיכו בכיף, שנה טובה הרבה בריאות ותמשיכו ככל שתוכלו אני איתכם יום יום רגע רגע

 7. תגובה מאת זאב ביום 17 ספט 2009 בשעה 21:42

  שככתי לציין כי גם מבעד לקסדה שמתי לב לגילוח שדפקת חחחחחחחחחח

 8. תגובה מאת נחום כנר ביום 17 ספט 2009 בשעה 22:06

  שלום לגלי ויוני !
  מסע בשניים-אופרה אחרת !המרחבים,היופי – ישארו ונראה לי שתשתלבו בהם בצימאון !
  שיהיה המשך מסע מעניין ומרתק. שמרו על עצמכם.
  שנה טובה ומתוקה (מפירות העונה בכל ארץ) !!
  בסימפטיה, נחום כ.,שובל

 9. תגובה מאת יהודה רביב ביום 18 ספט 2009 בשעה 0:42

  ליוני וגלי,
  שנה טובה, בריאה ומאושרת,
  יהודה

 10. תגובה מאת דלית ת. ביום 18 ספט 2009 בשעה 8:12

  יוני, גם השבוע, כמו בכל שבוע אתה ממשיך להעניק לי השראה ענקית בשני המסעות המקבילים שאתה עורך (החיצוני והפנימי). תמשיך לשתף אותנו בתמונות ובהרהורים- זה כיף בכל פעם מחדש.
  שנה טובה ומאושרת לך ולגלי.

 11. תגובה מאת עמי מלינוף ביום 18 ספט 2009 בשעה 13:00

  יוני שנה טובה ומוצלחת פתחתי בקבוק יין לכבודך אני והילדים ואמרנו לחיים מול מסך המחשב
  אז שנה טובה
  עמי מלינוף

 12. תגובה מאת Avner Levona ( Toronto Canada ביום 18 ספט 2009 בשעה 17:14

  Shana Tova !

  I'm reading your blog frequently and I feel I'm riding my bike behind you.
  What a fantastic journey you do you are a true rider..
  The part that I like the most is your writing, and your honesty, you manage to engage us in a multi level experience.
  It is more meaningful to me here in Toronto to read this in Hebrew were I can relate to every nuances of your words.

  Thanks for sharing those moments.

  Avner

  Toronto Canada

 13. תגובה מאת דני ביום 19 ספט 2009 בשעה 8:50

  יוני היקר,

  שנה טובה ומאושרת!
  שמח בשמחתך על שנה שמתחילה בהגשמה של חלום.
  ועוד כשזה יחד עם האישה האהובה שלך אז בכלל…!

  דני, חדרה.

 14. תגובה מאת עזי בצר ביום 19 ספט 2009 בשעה 17:30

  שנה טובה לשניכם

  מחכה לתמונות ולסיפורים.

  חג שמח

  עזי

 15. תגובה מאת אביה רבין ביום 19 ספט 2009 בשעה 17:46

  שנה טובה לכם גליוני היקרים! נפלא לעבור אתך את המסע הזה, יוני , להתבשם מרשמיך, תובנותיך, תאוריך ויכולתך הנהדרת להעביר אותן לשפה המדוברת.
  בבקשה שמרו על עצמכם כמו שצריך…מבלי לוותר על עצמת הדרך וההתנסות.
  חיבוק גדול מאהוד ואביה.

 16. תגובה מאת Guy ביום 20 ספט 2009 בשעה 7:48

  שנה טובה!

 17. תגובה מאת אברהם ביום 21 ספט 2009 בשעה 15:23

  שנה טובה –בטוחה–מהנה–

  נ.ב
  יש לך תוכנית ליום שאחרי? אני לא בטוח שאחרי טיול כזה הייתי אני מסוגל לחזור ’’לביצה’’

 18. תגובה מאת עמוס צרפתי ביום 21 ספט 2009 בשעה 18:48

  שנה טובה יוני!שוב-כיף לקרוא את ההרפתקאות שלך-ואני ממש נהנה מסגנון הכתיבה שלך, פשוט מדרבן אותי לעזוב כבר וגם להתחיל לכתוב במחברת ריקה את כל מה שעובר עלי בדרכים.-בע"ה בקרוב.
  אנחנו ממשיכים לבדוק את כל האופציות לרכישת הרכב באירופה ובודקים גם אופציה ב' לטיול רגלי.
  שתהיה לך המשך רכיבה בטוחה עם גלי -אני בטוח שזה נהדר שיש עם מי לחלוק עכשיו חוויות!
  מחכה לעדכון הבא…..
  שנת טיולים מוצלחת לכולנו!!!
  עמוס.

 19. תגובה מאת Mirit ביום 21 ספט 2009 בשעה 23:24

  Shana Tova!
  Waiting every week to read you new post.
  I have been in part of the places that you visit.
  keep enjoying this amazing adventure.

  Mirit

 20. תגובה מאת ניצן שטיינמן ביום 22 ספט 2009 בשעה 17:33

  יוני שלומות ושנה טובה ומוצלחת. שמח לראות שאתה עם האישה שאיתך ומקווה שצולחים יחדיו ונהנים.מאוד מאלף מעורר מחשבות ומרתק מסעך .מאוד מזדהה עם דברים שהעלתה.תודה על השתוף והפתיחות האמיצה שאתה מפגין בדבריך. המשך בדרכך בשלום ניצן

 21. תגובה מאת דודי אגמון ביום 23 ספט 2009 בשעה 15:28

  שנה טובה לגלי אשתך ולך והמשך דרך צלחה תהנו

  אסתי ודודי

 22. תגובה מאת יקיס קדרון ביום 27 ספט 2009 בשעה 0:00

  שנה טובה יוני וגלי ובנותיכם!
  גם גמר חתימה טובה… כי מחר ערב יום כיפור.
  יקיס, השומר עליכם ככל יכולתו הרוחנית!

 23. תגובה מאת אמנון אשר ביום 06 אוק 2009 בשעה 17:26

  לא יודע מאיפה להתחיל. התיאורים הנפלאים שלך מעוררים בי געגועים חזקים לאופנועים ולטיולים הענקיים. הייתי בחלק גדול מהמקומות אותם אתה מתאר בצורה נפלאה, וחוויתי מסע פנימי החזק היפה והמשמעותי בחיי למרות שאני מדבר על גיל 30 , לפני 30 שנה… לו ידעתי כשישבנו זה ליד זה בכינוס בהרצליה לפני כמה חודשים שאתה יוצא לטיול כזה היה לי אולי מה להציע (בפרט לגבי גואטמלה ודרום מכסיקו) וכבר אז הייתי מתחיל לקנא.
  המשך טיול נהדר, תהנו מכל מצב וכל רגע.
  אמנון אשר

 24. תגובה מאת יאיר חסיד ביום 09 אוק 2009 בשעה 1:00

  יוני שלום
  אני מתוודא אילך לראשונה,מעולם לא הכרנו ולא אכלנו מאותו המסטינג,
  כי מתוך קריאת התגובות מתקבל הרושם שיש הכרויות קודמות. בכל מקרה
  אתה נותן הרגשה טובה שמדרבנת אותי ללוות אותך במסע המופלא!
  יאיר, חקלאי מעמק חפר

 25. תגובה מאת חנן טמבור ביום 16 אוק 2009 בשעה 17:17

  יוני שלום רב.
  קורא את הכתבות והתיאורים שלך, מקשיב לחויות שלך בתכנית של אבי אתגר,
  ויש לי רק מילה אחת להגיד לך שפו שפו שפו.חלק מהמקומות טיילתי עם בני ואני
  ממש מתרגש לחזור לשם דרך התיאורים שלך בכשרון כה רב כאילו אני ממש נמצא שם
  כרגע.
  אין כמו להגשים חלומות ואתם עושים את זה בגדול .
  שימרו על עצמכם ,תמשיכו להגשים את החלום בכייף.

  רכבו בזהירות ,ושתהיה לכם דרך בטוחה וטובה.
  בברכה חנן טמבור
   

Trackback URI | Comments RSS

הוסף תגובה